لیگ جهانی والیبال؛ ایران باز هم به ایتالیا باخت

حق نشر عکس fivb.org

تیم ملی والیبال مردان ایران در دومین بازی خود در لیگ جهانی والیبال مقابل ایتالیا، شکست سه بر صفر (۲۵-۲۷، ۱۸-۲۵، ۲۲-۲۵) را پذیرفت.

محمد موسوی، عادل غلامی، سعید معروف، میلاد عبادی‌پور، فرهاد قائمی، شهرام محمودی و عبدالرضا علیزاده، تشکیل دهنده ترکیب تیم ایران در شروع بازی بودند.

ست اول بازی با شروع خوب تیم ایتالیا همراه بود. ایتالیایی‌ها با استفاده از نقطه ضعف ایران در دریافت توپ‌های پر سرعت، از این تیم امتیاز می‌گرفتند.

تیم ایران در ادامه با آبشارهای شهرام محمودی و دفاع روی توپ محمد موسوی به بازی برگشت.

از امتیاز ۱۴ به بعد دو تیم گام به گام با هم پیش رفتند تا اینکه در نهایت تیم ایتالیا با دو امتیاز پی در پی بعد از نتیجه مساوی ۲۵، موفق شد ایران را ۲۵-۲۷ شکست بدهد.

ست دوم این بازی با نمایش مساوی قدرت از طرف دو تیم آغاز شد. دفاع خوب عادل غلامی و محمد موسوی در ابتدای بازی اجازه پیشی گرفتن را به حریف نمی‌داد.

اما در ادامه باز هم دریافت‌های ضعیف تیم ایران، به بازیکنان تیم حریف اجازه داد که با چند امتیاز پشت سر هم اختلاف نتیجه را به شش برسانند.

بالا رفتن اختلاف امتیاز دو تیم فرصت جبران را از قرمزپوشان ایران گرفت، تاجایی که حتی تعویض‌های کواچ، سر مربی این تیم هم جواب نداد و ست دوم با اختلاف هفت امتیاز، ۱۸-۲۵ به نفع ایتالیا به پایان رسید.

والیبالیست‌های ایرانی در ست سوم بهتر ظاهر شدند و در هیچ مقطعی از بازی به حریف اجازه یکه تازی ندادند اما این ست هم با اختلاف سه امتیاز، ۲۲-۲۵ به نفع ایتالیا به پایان رسید تا ایران از مجموع دو بازی، بدون امتیاز آخرین تیم گروه A باشد.

ایران در اولین بازی خود مقابل ایتالیا هم با نتیجه سه بر صفر از ایتالیا شکست خورده بود.

تیم ملی والیبال ایران در هفته سوم لیگ جهانی والیبال، روز شنبه ۷ ژوئن (۱۷ خرداد) مقابل برزیل به میدان خواهد رفت.

جدول گروه A لیگ جهانی

مطالب مرتبط