فدراسیون والیبال ایران ورود زنان به ورزشگاه را ممنوع کرد

حق نشر عکس FARS
Image caption زنان ایرانی برخلاف فوتبال اجازه داشتند والیبال و بسکتبال را از نزدیک ببینند

بر اساس گزارش‌ها فدراسیون والیبال ایران ورود تماشاچیان زن به ورزشگاه‌ را ممنوع اعلام کرده است.

محمود افشاردوست، دبیر فدراسیون والیبال ایران با تایید این خبر به خبرگزاری کار ایران (ایلنا) گفته "بهتر است خانم‌ها در خانه بنشینند و برای تیم خود دعا کنند."

تیم ملی والیبال ایران که مشغول بازی‌های لیگ جهانی والیبال است، روز جمعه ۲۳ خرداد در ورزشگاه آزادی میزبان تیم ملی برزیل خواهد بود.

فدراسیون والیبال ایران خبر داده که تمام بلیت‌های این مسابقه فروش رفته است اما بر اساس گزارش‌ها، بر خلاف گذشته زنان اجازه نخواهند داشت این بازی را از نزدیک ببینند.

دبیر فدراسیون والیبال درباره این که در گذشته زنان می‌توانستند مسابقات را ببینند، گفته "شرایط برای حضور بانوان مساعد نیست."

آقای افشاردوست می‌گوید بعد از حضور زنان در ورزشگاه‌ها "متوجه" شده‌اند "زیرساخت‌های فرهنگی هنوز مهیا نیست" هرچند به گفته او در ورزشگاه‌های والیبال "مشکل فحاشی و الفاظ نامناسب" وجود ندارد.

تصمیم فدراسیون والیبال ایران با واکنش بعضی از مسئولان مواجه شده است که مخالف این ممنوعیت هستند.

طاهره طاهریان، مشاور ورزشی معاون زنان و خانواده رییس‌جمهوری ایران از این تصمیم انتقاد کرده و گفته در گذشته برای ورود و خروج و محل نشستن زنان امکاناتی در نظر گرفته شده است و مشکلی برای حضور آن‌ها وجود نداشت، اما مشخص نیست چرا فدراسیون چنین تصمیمی گرفته است.

او گفته معاونت امور زنان این موضوع را پیگیری خواهد کرد.

هادی حسینی، عضو فراکسیون ورزش مجلس ایران هم از وزارت ورزش و جوانان ایران خواسته به مساله رسیدگی کند.

آقای حسینی که از موافقان حضور زنان در ورزشگاه‌ها است گفته حتی حضور زنان در استادیوم فوتبال هم می‌تواند "باعث از بین رفتن بعضی مشکلات" شود.

سایت خبری سلام‌نو متعلق به اصلاح‌طلبان اعتدال‌گرا در گزارشی به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال ایران نوشته این فدراسیون به دستور مقام‌های امنیتی ورود زنان به ورزشگاه‌ها را ممنوع کرده است.