ستایش روزنامه‌های بریتانیا از بازی ایران مقابل آرژانتین

حمله تیم ایران حق نشر عکس AP
Image caption 'اگر درخشش دروازه‌بان آرژانتین نبود، ایران می‌توانست پیروز میدان باشد'

بسیاری از روزنامه‌های روز یکشنبه بریتانیا در گزارش‌های مربوط به بازی‌های جام جهانی فوتبال، از عملکرد تیم ملی ایران در مقابل آرژانتین به خوبی یاد کرده‌اند.

ایران در این بازی که دیشب، شنبه ۳۱ خرداد (۲۱ ژوئن) در مرحله گروهی جام جهانی برگزار شد، با گل دقیقه ۹۱ لیونل مسی مغلوب آرژانتین شد، اما عملکردی تحسین برانگیز داشت.

ساندی تایمز

دیوید والش، نویسنده ارشد ورزشی: دفاع شجاعانه و ضد حمله‌های هوشمندانه ایران در نیمه دوم می‌رفت که یکی از بزرگترین غافلگیری‌های تاریخ جام جهانی را رقم بزند. در این لحظات اشکان دژاگه خطرناک‌ترین مهاجم زمین بود. او زیبا بازی کرد و حرکت بازیکن آرژانتین روی او در دقیقه ۵۰ می‌بایست پنالتی اعلام می‌شد.

ایندیپندنت:

زمین فوتبال برای ستارگان آرژانتین محل درخشیدن است، اما تیم ایران توانست در مقابل آرژانتین نمونه‌ای عالی از قدرت مهار را به نمایش بگذارد، نمونه‌ای که می‌رفت یکی از عالی‌ترین نمونه‌های تاریخ جام جهانی باشد. بهترین خط حمله حاضر در جام (آرژانتین) به مدت ۹۰ دقیقه در دام تیمی افتاده بود که فرصت‌های فوق‌العاده‌ای برای خود ایجاد کرد.

آبزرور:

ایران در مقابل تیم پر ستاره و پر مهاجم آرژانتین عملکردی هیجان انگیز داشت. بازیکنان ایران در ابتدا مثل گروهی سرباز از دروازه خود دفاع کردند و در نیمه دوم حمله را هم اضافه کردند و حریف را به دردسر انداختند. در یکی از این حملات، رضا قوچان نژاد ۳ دقیقه مانده به پایان بازی نزدیک بود در جریان یک ضد حمله دروازه آرژانتین را باز کند که می‌توانست به پیروزی ایران بینجامد.

میل آن ساندی:

اگر درخشش سرجیو رومرو، دروازه بان آرژانتین نبود، ایران با توجه به موقعیت‌هایی که ایجاد کرد، می‌توانست برنده بازی باشد. ایران نه تنها در دفاع عالی بود، بلکه با عمل کردن به دستورالعمل‌های کارلوس کی‌روش به تیمی تبدیل شده بود که نقطه ضعف‌های خود را می‌شناخت و از نقاط قوت خود به خوبی بهره می‌گرفت. آنها از نظر قدرت بدنی هم خوب بودند... ایران به نبوغ مسی باخت، اما بابت بازی خوبی که کرد سزاوار احترام است.

ساندی اکسپرس:

جادوی دیرهنگام مسی قفل دفاع سرسخت ایران را باز کرد.

مطالب مرتبط