هزینه گاز گرفتن؛ حامی مالی سوارز کنار کشید

حق نشر عکس AP
Image caption واکنش یکی از هواداران سوارز به حکم محرومیت او

یکی از حامیان مالی لوییس سوارز، مهاجم تیم ملی فوتبال اروگوئه از ادامه همکاری با این بازیکن فوتبال انصراف داده است.

فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) سوارز ۲۷ ساله را از ۹ بازی ملی و برای چهار ماه از هر گونه فعالیت مرتبط با فوتبال منع کرده است.

در پی اعلام این تصمیم، شرکت شرط بندی ۸۸۸ پوکر اعلام کرد که تصمیم گرفته است به روابط خود با سوارز "فورا خاتمه" دهد.

اندکی پیش از آغاز جام جهانی در برزیل، سوارز به عنوان نماینده این شرکت آنلاین انتخاب شد و در جریان مسابقات هم در چندین فیلم تبلیغاتی آن حضور داشت.

شرکت آدیداس هم که از دیگر طرف‌های قرارداد سوارز است، اعلام کرده که در حال بررسی همکاری‌هایش با این بازیکن است.

محرومیت

لوییس سوارز متهم شده که در جریان بازی اروگوئه و ایتالیا در چارچوب رقابت‌های گروهی جام جهانی برزیل، جورجو کیلینی، مدافع تیم ملی ایتالیا را گاز گرفته است.

او این اتهام را رد کرده و گفته است که کیلینی به او خورده است.

محرومیت سوارز شدیدترین مجازاتی است که فیفا تاکنون در تاریخ جام جهانی اعمال کرده است.

جورجو کیلینی حکمی را که علیه سوارز صادر شده، شدیدتر از حد لازم خوانده و گفته است که نه احساس شادی می‌کند و نه نسبت به سوارز حس انتقام یا عصبانیت دارد.

مقامات فدراسیون فوتبال اروگوئه گفته‌اند که به دنبال تجدیدنظر فیفا در این حکم هستند. اما تا زمانی که این محرومیت به قوت خود باقی است، تیم ملی اروگوئه نخواهد توانست در رقابت‌های جام جهانی، سوارز را به کار بگیرد و به این ترتیب، او در بازی مرحله یک‌هشتم جام جهانی بین کلمبیا و اروگوئه حضور نخواهد داشت.

پیش از این، سوارز دو بار دیگر به دلیل گاز گرفتن بازیکن حریف با محرومیت روبه‌رو شده است. او در نوامبر سال ۲۰۱۰ و زمانی که برای تیم آژاکس بازی می‌کرد، به اتهام گاز گرفتن اتمان باکال، بازیکن پی‌اس‌وی آیندهوون، از هفت بازی محروم شد.

او سال گذشته هم در جریان بازی لیورپول و چلسی، برانیسلاو ایوانویج، مدافع چلسی را گاز گرفت که ده بازی محرومیت برایش در پی داشت.

این مهاجم اروگوئه‌ای یکی از بهترین مهاجمان حال حاضر فوتبال دنیا خوانده می‌شود و فصل گذشته با به ثمر رساندن ۳۱ گل، آقای گل لیگ برتر انگلستان شد.