استقبال از تیم ملی فوتبال ایران در تهران

حق نشر عکس ISNA
Image caption وزیر ورزش ایران از مربی تیم ملی و اعضای این تیم استقبال کرد

خبرگزاری‌های ایران از استقبال شماری از هواداران تیم ملی فوتبال ایران هنگام ورود این تیم به فرودگاه اصلی تهران خبر داده‌اند.

بامداد روز شنبه، هفت خرداد، تیم ملی فوتبال ایران بعد از سه بازی در جام‌جهانی برزیل و حذف از بازی‌ها وارد ایران شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)، شماری از مردم شهرهای تهران، کرج، اصفهان، قزوین و چند شهر دیگر به همراه وزیر ورزش و جوانان و بعضی مسئولان دیگر برای استقبال از تیم ملی فوتبال به فرودگاه رفته بودند.

تیم ملی فوتبال ایران در بازی اول با نیجریه به تساوی رسید، بازی دوم را یک_صفر به آرژانتین واگذار کرد و در بازی سوم سه بر یک از بوسنی شکست خورد.

حق نشر عکس ISNA

پس از بازگشت به ایران محمد گودرزی، وزیر ورزش ایران به گردن کارلوس کی‌روش، مربی فوتبال تیم ملی ایران و سایر اعضای تیم گل و پرچم حمایل انداخت.

حق نشر عکس TASNIM
Image caption تیموریان و یکی از هواداران تیم که کی‌روش او را 'لیدر اصلی هواداران تیم ملی' نامیده

آندرانیک تیموریان، هافبک تیم ملی بعد از بازگشت به ایران به خبرنگاران گفته است: در مقابل بوسنی چیزی برای از دست دادن نداشتیم و به قصد برد وارد زمین شدیم اما خیلی زود گل خوردیم و در حالی که برای تساوی حمله می کردیم، غافلگیر شدیم.

به گفته آقای تیموریان، "بازیکنان در بازی بوسنی خسته بودند و توان جنگیدن با این تیم را نداشتند."

حق نشر عکس ISNA
Image caption رضا قوچان‎نژاد می‌گوید تیم ملی تمام تلاشش را برای بالارفتن از گروه کرد

رضا قوچان‌نژاد، مهاجم تیم ملی که تنها گل ایران در جام جهانی برزیل را به ثمر رساند، درباره دو بازی آخر ایران گفت: بوسنی بهتر از ما بازی کرد و حق آنها برد بود اما مقابل آرژانتین، حق‌مان باخت نبود. دروازه‌بان این تیم عملکرد بسیار عالی داشت و البته داور یک پنالتی را برای ما نگرفت.

حق نشر عکس ISNA
Image caption نیروی انتظامی بازیکنان را در میان جمعیت به طرف اتوبوس آنها هدایت می‌کرد

مطالب مرتبط