سوارز از کیه‎لینی عذرخواهی کرد

حق نشر عکس AP
Image caption سوارز از سوی فیفا از حضور در ۹ بازی ملی و چهار ماه در تمام فعالیت‌های فوتبالی محروم شد

لوئیز سوارز، مهاجم اروگوئه‌ای تیم لیورپول از جورجو کیه‌لینی، بازیکن تیم ایتالیا عذر خواهی کرد و گفت که "دیگر این اتفاق رخ نخواهد داد"

او در بیانیه ای نوشته: "پس از چند روز که با خانواده ام سپری کردم، این فرصت را داشتم که آرامشم را دوباره به دست آورم و درباره واقعیت آنچه در بازی ایتالیا و اروگوئه در ۲۴ ژوئن ۲۰۱۴ رخ داد، فکر کنم."

در ادامه این بیانیه آمده: "گذشته از عواقب و اظهارات ضد و نقیضی که در طی روزهای گذشته مطرح شده است که هیچکدام از آنها با هدف مختل کردن عملکرد خوب تیم ملی من نبوده،، حقیقت این است که جورجو کیه‌لینی در برخوردی که با من داشت، بخاطر گاز گرفتن دچار آسیب جسمانی شد."

او در پایان نوشت: "به همین دلیل عمیقا از چیزی که رخ داده متاسفم و از جورجو کیه‌لینی و تمام خانواده فوتبال عذرخواهی می کنم و به مردم قول می دهم دیگر اتفاقی شبیه این رخ نخواهد داد."

پیش از این در اظهار نظر جداگانه ای سوارز گفته بود که کیه‌لینی را گاز نگرفته و در از دست دادن تعادلش دندانهایش با بدن او برخورد کرده است.

حق نشر عکس Getty
Image caption رئیس جمهور اروگوئه به رک‌گویی مشهور است

سوارز به دلیل گاز گرفتن شانه جورجو کیه‌لینی با یکی از شدیدترین مجازات‌ها در تاریخ جام جهانی روبه‌رو شد و از سوی فیفا از حضور در ۹ بازی ملی و چهار ماه در تمام فعالیت‌های فوتبالی محروم شد.

اروگوئه بعد از پیروزی بر ایتالیا در مرحله مقدماتی، به جمع شانزده تیم مرحله حذفی راه یافت، اما در این مرحله در غیاب سوارز با نتیجه ۰-۲ از کلمبیا باخت و حذف شد.

فدراسیون فوتبال اروگوئه گفته است که علیه حکم محرومیت سوارز تقاضای تجدید نظر خواهد کرد.

امروز همچنین در خبر دیگریخوزه موهیکا، رئیس جمهور اروگوئه، مسئولان فیفا را به خاطر محرومیت چهارماهه لوییس سوارز، بازیکن تیم ملی فوتبال این کشور "یک مشت حرامزاده پیر" خواند.

رئیس جمهور ۷۹ ساله اروگوئه، محرومیت سوارز را اقدامی "فاشیستی" دانست.

رئیس جمهور اروگوئه که به رک‌گویی مشهور است انتقاد شدید خود از مسئولان فیفا را در مراسم استقبال از تیم ملی فوتبال این کشور در بازگشت از برزیل مطرح کرد.

مطالب مرتبط