کامرون در مورد تبانی در جام جهانی ۲۰۱۴ تحقیق می‌کند

حق نشر عکس AFP
Image caption کامرون با شکست در مرحله گروهی حذف شد

مقامات در کامرون قصد دارند در مورد هفت نفر از بازیکنان تیم این کشور که گفته می شود در مسابقات جام جهانی برزیل ۲۰۱۴ در تبانی دست داشته اند٬ تحقیق کنند.

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال کشورهای آفریقایی اعلام کرده است که اتهامات "هفت فرد فاسد" در رابطه با "تقلب" را بررسی خواهد کرد.

این اتهامات از سوی ویلسون راج پرومال٬ شهروند سنگاپوری مطرح شده که خود در ماه آوریل به اتهام تبانی در فنلاند با حکم بین المللی بازداشت و محکوم شد.

ادعاهای او در مجله آلمانی اشپیگل منتشر شد.

کامرون در همه بازی‌های گروه یک ‌(A) از جمله مقابل کرواسی (۴ بر صفر) شکست خورد. در بازی با کرواسی٬<span > الکس سونگ٬ بازیکن کامرون از بازی اخراج شد.

ویلسون راج پرومال در گفت و گو با اشپیگل٬ نتیجه دقیق بازی را پیش بینی کرده و گفته بود که این بازیکن اخراج می شود.

فدراسیون فوتبال کامرون در بیانیه ای گفت: "ادعاهای اخیر در مورد بازی‌های گروهی کامرون به ویژه در دیدار با کرواسی و وجود هفت فرد فاسد در تیم ملی ما نشانگر ارزش‌های این نهاد و معیارهای اخلاقی جامعه ما نیست. ارزش‌های ما مطابق معیارهایی است که فیفا بنا نهاده است."

در بخشی دیگر از این بیانیه آمده است: "ما برای حل هرچه سریع‌تر این موضوع٬ تمامی امکانات خود را بکار می‌گیریم."

روند این تحقیقات به دستور پل بیا٬ رئیس جمهور کامرون آغاز شده و بخشی از تحقیقاتی است که به بررسی عملکرد ضعیف شیرهای رام نشدنی می پردازد.

برخی مسئولان ارشد بنگاه‌های شرط‌بندی به بی‌بی‌سی گفته اند که هیچ مورد مشکوکی در رابطه با شرط‌بندی روی بازی‌های کامرون و یا تیم‌های دیگر در این جام جهانی دیده نشده است.

فیفا هنوز در این مورد که آیا خود مستقلا تحقیقاتی در این زمینه آغاز کرده اظهار نظری نکرده اما گفته به طور کلی شان مسابقات در ارجحیت این نهاد قرار دارد و هرگونه ادعا مبنی بر تعیین نتیجه مسابقات به طور جدی بررسی خواهد شد.

مطالب مرتبط