فیفا: هیچ مدرکی درخصوص تبانی در جام جهانی وجود ندارد

حق نشر عکس AFP
Image caption کامرون در مرحله گروهی حذف شد

فدراسیون جهانی فوتبال٬ فیفا گفته است که هیچ مدرکی دال بر تبانی در بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل وجود ندارد.

روز گذشته مقامات فدراسیون فوتبال در کامرون اعلام کردند قصد دارند در مورد هفت نفر از بازیکنان تیم این کشور که گفته می شود در مسابقات جام جهانی برزیل ۲۰۱۴ در تبانی دست داشته اند٬ تحقیق کنند.

این اتهامات از سوی مجله آلمانی اشپیگل به نقل از ویلسون راج پرومال٬ شهروند سنگاپوری مطرح شد که خود در ماه آوریل به اتهام تبانی در فنلاند با حکم بین المللی بازداشت و محکوم شد.

فیفا از مجله اشپیگل خواسته که برای ادعاهایی که مطرح کرده است٬ مدرک و سند ارائه کند. اشپیگل از اتهامات مطرح شده دفاع می کند.

حق نشر عکس AP
Image caption پرومال ادعاهای مطرح شده از سوی اشپیگل را رد کرده

کامرون در همه بازی‌های گروه یک ‌(A) از جمله مقابل کرواسی (۴ بر صفر) شکست خورد و در بازی با کرواسی٬ الکس سونگ٬ بازیکن کامرون از بازی اخراج شد.

اشپیگل مدعی شده که ویلسون راج پرومال در گفت و گو با این مجله٬ نتیجه دقیق بازی را پیش بینی کرده و گفته بود که این بازیکن اخراج می شود.

با این حال آقای پرومال ادعاهای مطرح شده از سوی اشپیگل را رد کرده و می‌گوید که نتیجه این بازی را پیش از آغاز مسابقه پیش بینی نکرده است.

دلیا فیشر٬ مسئول رسانه‌ای فیفا گفت: "هنوز ما هیچ مدرکی در خصوص تبانی در مسابقات پیدا نکرده ایم."

او گفت: "ما از اشپیگل خواسته ایم همه مکالمات و یا مکاتبات با پرومال و یا هر مدرکی دیگر که تبانی در مسابقات را ثابت مب کند به ما ارائه کند."

مطالب مرتبط