نواک جوکوویچ به مرحله نهایی تنیس ویمبلدون راه یافت

حق نشر عکس d

نواک جوکوویچ، تنس باز صرب در مرحله نیمه نهایی مسابقات تنیس ویمبلدون موفق شد گریگور دیمیتروف ۲۳ ساله از بلغارستان را با نتیجه ۶-۴ ۳-۶ ۷-۶ ۷-۶ شکست دهد و به مرحله نهایی راه یابد.

او در گفتگویی با بخش ورزشی بی‌بی‌سی گفت: "من در این مسابقه برابر ستاره آینده بازی می‌کردم. او اندی ماری را شکست داده و از حالا به یکی از بهترین بازیکنان تبدیل شده است. به همین دلیل برای او احترام زیادی قائلم."

جوکوویچ تاکنون دو بار به فینال ویمبلدون رسیده که بار اول در ۲۰۱۱ با شکست دادن رافائل نادال در فینال قهرمان شد و سال گذشته در فینال از اندی ماری شکست خورد.

گریگور دیمیتروف از بلغارستان ۲۳ ساله است و نفر سیزدهم رده بندی جهانی است.

او از سال ۲۰۰۸ به جمع حرفه ای‌ها پیوست و اولین تورنمنت خود را سال گذشته در استکهلم برد، اما امسال تاکنون سه عنوان قهرمانی در آکاپولکو، بخارست و کوئینزکلاب لندن به دست آورده که آخری دو هفته پیش بر روی زمین چمن بود.

او در ویمبلدون امسال شکست نداشته است و پیش از این در ۵ مسابقه پیروز شده است.

در مسابقه دیگر در مرحله نیمه نهایی راجر فدرر سوئیسی برای رسیدن به نهمین فینال خود در ویمبلدون با رائونیچ کانادایی نفر هشتم جهان روبرو می شود.

فدرر تاکنون هفت بار در اینجا قهرمان شده و می خواهد با قهرمان شدن برای بار هشتم رکورد دیگری در تنیس جهان به نام خود ثبت کند.

برنده این مسابقه روز یکشنبه در مسابقه فینال ویمبلدون باید مقابل جوکوویچ قرار گیرد.

مطالب مرتبط