تیم والیبال ایران مقابل لهستان تسلیم شد

حق نشر عکس fivb.org
Image caption بازیکنان و سرمربی تیم والیبال ایران در نشست مطبوعاتی پس از مسابقه دریافت‌های ضعیف را علت شکست تیم خود برابر لهستان دانستند

تیم ملی والیبال ایران در دیدار نهایی خود از مرحله مقدماتی لیگ جهانی والیبال با نتیجه سه بر صفر مغلوب لهستان شد. با وجود این، تیم ایران با کسب ۱۹ امتیاز در رتبه دوم گروه خود قرار گرفت و راهی مرحله نهایی این مسابقات شد.

تیم ایران که برای برگزاری بازیهای پایانی خود به لهستان سفر کرده است در مسابقه دوم خود برابر میزبان روز شنبه (۱۴ تیر - پنجم ژوئیه) به ترتیب با نتایج ۲۵ بر ۲۳، ۲۵ بر ۲۰ و ۲۵ بر ۱۷مغلوب شد. دیدار نخست این دو تیم هم روز گذشته (جمعه) با نتیجه سه بر یک به نفع لهستان به پایان رسیده بود.

ایران در دو دیدار قبلی برابر لهستان که در تهران برگزار شد توانسته بود این تیم را به ترتیب با نتایج سه بر یک و سه بر صفر شکست دهد.

بدین ترتیب، ایران دور مقدماتی لیگ جهانی والیبال امسال را با باخت شروع و با باخت به پایان برد اما در میانه این مسابقات با اوج گرفتن والیبالیست های ایرانی، این تیم توانست نتایج خیره کننده ای کسب کند و قدرت های برتر والیبال جهان همچون برزیل، ایتالیا و لهستان را شکست دهد.

تیم ایران اکنون با رهبری اسلوبودان کواچ خود را آماده خواهد کرد تا برای حضور در مسابقات نهایی لیگ امسال راهی ایتالیا شود.

آقای کواچ پس از مسابقه امروز گفت: "من دیروز گفتم تیم ما خیلی بد بازی کرد. اما امروز دیگر نمی دانم چه بگویم. تیم ما در دریافت ها بد بود در حالی که لهستان در سرویس ها عالی بود و بازیکنان آنها تنها در ۱۲ مورد اشتباه کردند. تیم ما برای نخستین بار بود که بعد از اطمینان از صعود به میدان می رفت و ما نتوانستیم از نظر روانی از پس این دیدار برآییم."

این دومین حضور ایران در لیگ جهانی والیبال است و این کشور تاکنون نتوانسته بود در مرحله نهایی لیگ جهانی حضور داشته باشد.

مطالب مرتبط