آلفردو دی استفانو اسطوره باشگاه رئال مادرید درگذشت

حق نشر عکس AP
Image caption دی استفانو به همراه رئال پنج بار قهرمان اروپا شد

آلفردو دی استفانو اسطوره باشگاه رئال مادرید و یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ فوتبال در سن ۸۸ سالگی درگذشت.

دی استفانو که روز شنبه دچار سکته قلبی شده بود در حالت کما قرار داشت. او در بیمارستان گریگوریو مارانون شهر مادرید تحت مراقبت‌های ویژه پژشکی قرار داشت.

باشگاه رئال مادرید با تایید خبر مرگ دی استفانو گفته که رئیس افتخاری این باشگاه در ساعت ۱۷:۱۵ بعد از ظهر از دنیا رفته است.

این مهاجم به همراه باشگاه رئال مادرید و در فاصله سال‌های ۱۹۵۶ تا ۱۹۶۰ پنج بار پیاپی قهرمان اروپا شد و در همه فینال‌ها گلزنی کرد.

فلورینتینو پرز رئیس باشگاه رئال مادرید گفته است که او هیئت مدیره این باشگاه "مراتب همدردی و محبت خود را به خانواده و فرزندان، خانواده و دوستان او ابراز می‌کند."

آلفردو دی استفانو متولد آرژانتین بود و به همراه رئال هشت با قهرمان لیگ اسپانیا شد. او در سال‌های ۱۹۵۷ و ۱۹۵۹ به‌عنوان بهترین بازیکن سال اروپا انتخاب شد.

او برای تیم ملی سه کشور مختلف بازی کرد ولی هرگز در جام جهانی حضور پیدا نکرد. دی استفانو شش بار با پیراهن آرژانتین به میدان رفت، چهار بار برای تیم ملی کلمبیا بازی کرد ولی این چهار بازی او به صورت رسمی توسط فیفا ثبت نشده است.

فیفا در سال ۱۹۵۴ اعلام کرد که او نمی تواند برای تیم ملی اسپانیا بازی کند ولی در سال ۱۹۵۷ پس آنکه او به تابعیت اسپانیا در آمد نظر خود را تغییر داد.

او با پیراهن تیم ملی اسپانیا ۳۱ بازی انجام داد و ۲۳ گل برای این تیم به ثمر رساند.