جام جهانی: پلیس برزیل در جستجوی یک مقام همکار فیفا

حق نشر عکس Reuters
Image caption پلیس ریو می‌گوید آقای ویلان (چپ) فراری است

پلیس برزیل می‌گوید رِی ویلان، رئیس شرکت مچ هازپیتالیتی، از شرکت‌های همکار فیفا که در زمینه برگزاری مسابقات فوتبال و فروش بلیط‌ با فدراسیون جهانی فوتبال همکاری می‌کند، به اتهام دست داشتن در ایجاد بازار سیاه و تخلف در فروش بلیط‌های جام جهانی تحت تعقیب است.

فابیو باروکه، رئیس پلیس برزیل اعلام کرده است از نظر قانون، آقای ویلان یک فراری محسوب می‌شود.

روز پنجشنبه (دهم ژوئیه - ۱۹ تیر) دادگاه برای رِی ویلان که شهروند بریتانیا است و یازده نفر دیگر رسما حکم پیگرد قضایی صادر کرد.

آن طور که گفته می شود این اتهامات متوجه یک باند بین المللی قاچاق بلیط است که در فروش بلیط‌های میهمانان ویژه و همچنین ارایه خدمات برگزاری چهار دوره جام جهانی نقش داشته و تا کنون حدود ۹۰ میلیون دلار از این طریق درآمد کسب کرده است.

آقای ویلیان، ۶۴ ساله، روز دوشنبه گذشته برای ساعاتی توسط پلیس بازداشت شد اما پس از پاسخ دادن به چند سوال آزاد شد. یازده متهم دیگر هفته گذشته بازداشت شده‌اند.

بعد از این بازداشت موقت، شرکت مچ هازپیتالیتی که مدیریت آن بر عهده رِی ویلیان است با صدور بیانیه‌ای تمامی اتهامات را رد کرد و وعده داد که با هرگونه تحقیق قضایی در این باره همکاری می‌کند.

اما پلیس ریودوژانیرو می‌گوید در مراجعه بعدی برای بازداشت آقای ویلان متوجه شده که او از در پشتی هتل محل اقامتش "متواری" شده است.

شرکت مچ هازپیتالیتی که دفتر اصلی آن در سوئیس است و بخشی از شرکت بریتانیایی بایرم در منچستر است، عمدتا در زمینه برگزاری مسابقات و رویدادهای ورزشی به میزبانان خدمات ارایه می‌کند.

بایرم و فیفا اعلام کرده‌اند که با پلیس در این رابطه همکاری تام خواهند کرد.

مطالب مرتبط