ورزش در یک نگاه؛ ایران در لیگ جهانی والیبال چهارم شد

لیگ جهانی والیبال؛ ایران با شکست مقابل ایتالیا چهارم شد

حق نشر عکس Getty

تیم ملی والیبال ایران در مسابقه رده بندی لیگ جهانی والیبال در سه ست مغلوب ایتالیای میزبان شد و به مقام چهارم رقابت‌های فصل ۲۰۱۴ لیگ جهانی والیبال دست یافت.

بازیکنان ایران با نتایج ۲۵ بر ۲۲، ۲۵ بر ۱۸ و ۲۵ بر ۲۲ مغلوب ایتالیا شدند. پیش از این ایتالیا و ایران در مرحله مقدماتی چهار بار روبروی هم قرار گرفتند که هر کدام موفق به کسب دوبار پیروز شده بودند.

تیم ایران با ترکیب محمد موسوی عراقی، سیعد معروف، فرهاد قائمی، عادل غلامی، مجتبی میرزاجانپور، فرهاد قائمی و فرهاد ظریف و با پیراهن یک دست سفید مقابل ایتالیا آبی پوش بازی کرد.

تیم ملی ایتالیا پس از باخت مقابل برزیل و از دست دادن بازی فینال قصد داشت در مقابل تماشاگران خانگی مدال برنز را به دست بیاورد.

در ست اول بازیکنان ایتالیا با درخشش پارودی و زایتسف که در بازی مقابل برزیل عملکرد خوبی نداشت و همچینین ضعف ایران در توپ های دریافتی ۱۵ بر ۱۲ پیش افتادند.

بازیکنان ایران در ادامه بهتر کار کردند و توانستند فاصله امتیازها را کمتر کنند، دریافت‌های ناقص بازیکنان ایران در نهایت باعث شد ایتالیا ست اول را ۲۵ بر ۲۲ به نفع خود به پایان برد.

ایران بازی را در ست دوم بهتر شروع کرد و دو تیم در امتیاز‌های ابتدایی شانه به شانه پیش رفتند ولی پس از وقت استراحت فنی اول، این تیم ایتالیا بود که فاصله امتیاز خود را بیشتر کرد.

اشتباه‌‌های متعدد و دریافت های ناقص تیم ایران امتیازهای فراوانی را برای ایتالیا به همراه آورد و همین باعث شد ایران در نهایت ۲۳ بر ۱۸ ست دوم را هم به تیم میزبان واگذار کند.

در ست سوم، ایران با دو تغییر بازی را آغاز کرد، مهدی مهدوی و رضا قرا به جای معروف و غفور به بازی آمدند و آرمین تشکری جای موسوی را گرفت.

این تغییرات باعث شد تیم ایران در آغاز ست سوم از ایتالیا پیش بیفتد، ایران وقت اول استراحت فنی را ۸ بر ۶ به نفع خود به پایان برد، در ادامه ست بازی خوب مهدی مهدوی و رامین تشکری باعث شده بود ایران همچنان برتری خود را مقابل تیم میزبان حفظ کند.

اشتباه‌های پشت سر هم میلاد عبادی پور و دریافت‌های ناقص باعث شد ایران در حالی که ۱۵ بر ۱۲ از حریف پیش بود،در فاصله کوتاهی ۱۸ بر ۱۶ عقب افتاد.

ست سوم را هم در نهایت ایتالیا روی اشتباهات تکراری بازیکنان ایران ۲۵ بر ۲۲ برد و مقام سوم و مدال برنز این فصل رقابت‌های لیگ جهانی والیبال را کسب کرد.

تیم ملی والیبال ایران برای اولین بار در تاریخ در جایگاه چهارم لیگ جهانی والیبال قرار گرفت. ایران مقابل روسیه و برزیل با ارائه دو بازی عالی توانسته بود به جمع چهار تیم پایانی لیگ جهانی والیبال راه پیدا کند.

پیش از این تیم ملی والیبال ایران با شکست ۳ بر صفر مقابل آمریکا در مرحله نیمه نهایی لیگ جهانی والیبال، از راهیابی به مسابقه فینال باز مانده بود.

برزیل و آمریکا مسابقه فینال این فصل لیگ جهانی والیبال را برگزار خواهند کرد.

فرمول یک؛ قهرمانی نیکو روزبرگ در گرند پری آلمان

حق نشر عکس AP

نیکو روزبرگ راننده تیم مرسدس بنز با قهرمانی در گرند پری آلمان اختلاف امتیاز خود را با لوئیس همیلتون هم تیم‌اش به ۱۴ امتیاز رساند.

لوئیس همیلتون دیگر راننده تیم مرسدس که مسابقه را از جایگاه بیستم آغاز کرده بود، در پایان توانست در رتبه سوم قرار گیرد.

همیلتون با وجود اشکال فنی که برای اتومبیل او رد میانه مسابقه به‌وجود آمد، توانست پس از والتری بوتاس راننده تیم ویلیام مقام سوم را به خود اختصاص دهد.

سباستین فتل قهرمان دو فصل گذشته مسابقات فرمول یک و فرناندو آلونسو از تیم فراری به ترتیب پس از همیلتون در رده‌های چهارم و پنجم گرند پری آلمان قرار گرفتند.

در جدول امتیازات مسابقات این فصل فرمول یک، نیکو روزبرگ از تیم مرسدس با ۱۹۰ امتیاز در صدر قرار دارد و هم تیمی او یعنی لوئیس همیلیتون با ۱۴ امتیاز کمتر، یعنی ۱۷۶ امتیاز در رده دو جای گرفته است.

دنیل ریکاردو از رد بول، فراندو آلونسو از فراری و والتاری بواتاس از تیم ویلیام در رتبه‌های سوم تا پنجم قرار گرفته ‌اند.

کشتی فرنگی؛ قهرمانی سوریان در مجارستان، رقابت‌های قهرمانی کشتی آزاد نوجوانان در اسلواکی

حق نشر عکس farshad abassi

در مسابقات بین المللی کشتی فرنگی پیتلاسینسکی مجارستان، حمید سوریان با پیروزی مقابل دومینک اتلینگر از کرواسی مدال طلا گرفت و مجتبی کریمی فرد در وزن ۸۵ کیلوگرم با شکست در مسابقه فینال مدال نقره این رقابت‌ها را به گردن آویخت.

شیرزاد بهشتی دیگر سومین و آخرین نماینده ایران در این رقابت‌ها، در وزن ۵۹ کیلوگرم به مقام پنجم رسید. در پایان این رقابت‌ها تیم ایران با سه شرکت کننده، یک مدل طلا، یک نقره به دست آورد.

اما در رقابت‌های قهرمانی کشتی آزاد نوجوانان جهان در اسلواکی، عرفان آئینی کشتی گیر وزن ۴۶ کیلو به پیروزی مقابل سارکیت بایف یربولان از قزاقستان به فینال این وزن راه پیدا کرد.

چهار نماینده دیگر ایران در پنج وزن دوم کشتی آزاد، باید در گروه شانس مجدد برای کسب مدال برنز روی تشک بروند.

خداحافظی علی کریمی از فوتبال

حق نشر عکس isna

علی کریمی کاپیتان سابق تیم فوتبال پرسپولیس تهران که بار دیگر در اردی‌بهشت سال گذشته و پس از شکست سرخ‌پوشان مقابل سپاهان در فینال جام حذفی از فوتبال خداحافظی کرده بود، با انتشار پیامی از فوتبال خداحافظی کرد.

به گزارش رسانه‌های ایران، این بازیکن سابق تیم ملی ایران با انتشار نامه‌ای از دنیای فوتبال خداحافظی کرد، او در نامه خود به هواداران نوشته است: "با توجه به شرایطی که در آن قرار دارم راهی جز ترک صحنه برایم نمانده. این تصمیم را در حالی که تمام وجودم را شک، تردید و اندوهی ناشناخته گرفته با مردم خوب و مهربان وطنم به اشتراک می گذارم. تصمیمی قطعی و برگشت ناپذیر."

علی کریمی در پایان فصل گذشته لیگ برتر فوتبال ایران پس از اختلاف با سرمربی پرسپولیس یعنی علی دایی به تراکتورسازی تبریز رفت و فصل گذشته به همراه این تیم قهرمان جام حذفی ایران شد.

بازیکن سابق باشگاه بایرن مونیخ گفته پس از خداحافظی "هوادار متعصب برای تیم محبوبم پرسپولیس و تیم ملی کشورم" خواهد بود.

او در بخشی دیگری از این نامه از تمایل خود برای خداحافظی از فوتبال با پیراهن پرسپولیس اشاره کرده است:"از اینکه نتوانستم با پیراهن تیم محبوبم پرسپولیس فوتبال را ترک کنم اصلا ناراحت نیستم زیر این اتفاق عجیبی نیست. هرگز تن به بازی خداحافظی که متاسفانه در فوتبال ما نوعی حرکت تشریفاتی، تبلیغاتی و بعضا ریاکارانه است نخواهم داد. بسیاری از بزرگان فوتبال ما بی سروصدا خاموش شدند و به گورستان فراموشی رهسپار گردیدند."

بازیکن سابق تیم پرسپولیس تهران، با ۱۲۷ بازی تیم و ۳۸ گل یکی از بازیکنان موثر تیم ملی در اواخر دهه ۷۰ و اوایل دهه ۸۰ شمسی بود.

علی کریمی در سال ۲۰۰۴ او به عنوان بهترین بازیکن سال آسیا انتخاب شد و بسیاری از رسانه‌ها ایرانی و خارجی لقب "جادوگر" را به خاطر حرکات تکنیکی به او داده بودند.