ورزش در یک نگاه؛ خودروی لوئیس همیلتون در زمان‌گیری آتش گرفت

خودروی لوئیس همیلتون در دور زمان‌گیری آتش گرفت

حق نشر عکس EPA

لوئیس همیلتون، راننده بریتانیایی تیم مرسدس، به دلیل آتش گرفتن اتوموبیلش نتوانست در دور زمان‌گیری گراند پری مجارستان ثبت زمان کند.

این در حالی است که، نیکو رسبرگ، هم‌تیمی او در مرسدس، موفق شد با بهترین زمان‌بندی ردیف اول این مسابقات را از آن خود کند.

سباستین فتل، راننده آلمانی تیم رد بول، دوم شد و والتری بوتاس فنلاندی، راننده تیم ویلیامز، مسابقه را از ردیف سوم شروع می‌کند.

همیلتون در توضیح آنچه در زمان‌گیری بر او گذشت گفت: موتور اتومبیل از کار افتاد و فکر کردم که به محوطه پیت نزدیکم، برمی‌گردم تا نقص را برطرف کنند؛ اما در آیینه که به عقب نگاه کردم متوجه شعله‌های آتش شدم.

سبقت گرفتن از حریفان در پیست پر پیچ و خم و مشکل هیگورورینگ کار سختی است. در مقابل شروع مسابقه از ردیف اول رقابت راحتی را برای رسبرگ رقم خواهد زد.

کی‌روش مربی آفریقای جنوبی نشد

حق نشر عکس Getty

تیم ملی فوتبال آفریقای جنوبی با امضای قرارداد چهارساله با شاکس ماشابا، به گمانه‌زنی‌ها در رابطه با پیوستن کی‌روش به این تیم پایان داد.

این در حالی است که پیش از جام جهانی برزیل، در روزنامه‌های ایران، صحبت‌هایی از پیوستن کارلوس کی‌روش به تیم ملی فوتبال آفریقای جنوبی شنیده می‌شد.

خبرگزاری ایرنا هم، امروز، از علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال، نقل کرد که این فدراسیون برای چهار سال آینده با کارلوس کی‌روش، برای هدایت تیم ملی ایران به توافق رسیده‌اند.

آقای کفاشیان گفت گه دستمزد آقای کی‌روش برای قرارداد جدید، تفاوت زیاد ی با دستمزد او در دوره گذشته ندارد؛ فقط به دلیل افزایش قیمت ارز، این قرارداد به ریال افرایش داشته است.

جریمه ۲۰ هزار پوندی برای فدراسیون فوتبال آرژانتین

حق نشر عکس AP

فیفا، فدراسون فوتبال آرژانتین را به دلیل استفاده تیم ملی این کشور از پارچه‌نوشته‌ای که شعار "[جزایر] مالویناس (فالکند) آرژانتینی هستند" به ۲۰ هزار پوند جریمه کرد.

تیم ملی آرژانتین، روز ۷ ژوئن ( ۱۷ خرداد)، در یک بازی دوستانه مقابل اسلوونی، هنگام عکس گرفتن پیش از شروع بازی از این پرده‌نوشته استفاده کرد.

فیفا این عمل تیم ملی آرژانتین را تخلف و ناقض قوانین مربوط به امور سیاسی مطرح کرد.

بریتانیا و آرژانتین در سال ۱۹۸۲/۱۳۶۲ بر سر مالکیت جزایر فالکند وارد جنگ شدند. این جنگ بر آرژانتین ۶۵۵ کشته و برای بریتانیا ۲۵۵ کشته بر جا گذاشت. در این جنگ، سه نفر از ساکنان جزایر فالکلند هم کشته شدند.

شکایت کشتی‌گیران، حساب باشگاه پرسپولیس را مسدود کرد

کشتی‌گیران باشگاه پرسپولیس با شکایت از این باشگاه باعث مسدود شدن حساب بانکی باشگاه شدند.

خبرگزاری فارس به نقل از حمید کلوانی، وکیل کشتی‌گیرها، نوشت که توقیف حساب بانکی باشگاه پرسپولیس برای "عملی کردن قولی است که به کشتی‌گیران" داده‌اند. به گفته آقای کلوانی موجودی این حساب بیش از ۲۶۸ میلیون تومان است که مسدود شده است.

'جعلی بودن' کارت پایان خدمت فوتبالیست‌ها خبرساز شد

موسی کمالی، جانشین اداره کل منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با تایید جعلی بودن مدارک مربوط به صدور کارت پایان خدمت بختیار رحمانی و سعید حلافی، گفت که این افراد سرباز غایب هستند و باید به سربازی بروند.

خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، به نقل از آقای کمالی از مشکوک بودن مدارک ۵۰ فوتبالیست لیگ برتر و دسته یک فوتبال ایران خبر داد.

آقای کمالی نتیجه بررسی مدارک علی حمودی، بازیکن سپاهان اصفهان را نا مشخص اعلام کرد اما مهدی محمد نبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال ایران جعلی بودن مدارک حمودی را تایید کرد.

آقای نبی در مورد عواقب این اتفاق و احتمال کسر امتیاز از باشگاه‌های طرف قرارداد این بازیکنان گفت: "این موضوع جزو نکاتی است که در هیات رئیسه به آن اشاره شده است. مهدی تاج (رئیس سازمان لیگ برتر) هم باید این موضوع را بررسی کند اما تا این لحظه بحث مثبتی در این مورد انجام نشده و تا زمانی که جمع بندی لازم صورت نگیرد فدراسیون نمی‌تواند در مورد آن تصمیم گیری کند."

علی حمودی که به همین دلیل همراه سپاهان برای بازی مقابل فنرباغچه به ترکیه سفر نکرد در مصاحبه با خبرگزاری فارس با ابراز بی‌خبری از این موضوع گفت: من خودم تازه این موضوع را شنیدم. فکر می‌کنم اگر در این باره حرفی نزنم بهتر است.

بختیار رحمانی هم در گفتگو با ایسنا گفت: من دانشجو هستم و کارت معافیت من هم درست است.

کاپیتان تیم فوتبال فولاد خوزستان در ادامه اضافه کرد: پیش از این‌ که به جام‌جهانی هم بروم، پاسپورتم را تمدید کردم و کارت معافیت من مشکلی ندارد و شش سالی است که با این کارت بازی می‌کنم.