ورزش در یک نگاه؛ کفاشیان: کی‌روش قطعا سرمربی ایران است

کفاشیان: کی‌روش قطعا سرمربی ایران است

حق نشر عکس AP

رئیس فدراسیون فوتبال ایران گفته کارلوس ‌کی‌روش به طور قطع سرمربی تیم ملی ایران است و او روز ۲۰ آگوست (۲۹ مرداد) به تهران می رود تا کار خود را با تیم ملی ایران ادامه دهد.

علی کفاشیان گفته است: "حضور کی‌روش قطعی بود، صد بار من این مسئله را گفته بودم. کی‌روش حدودا ۱۸ روز دیگر به ایران می‌آید، روز ۲۰ آگوست او در تهران است."

وینچنزو نیبالی ایتالیایی قهرمان توردوفرانس شد

حق نشر عکس AP

وینچنزو نیبالی دوچرخه سوار ایتالیایی در صد و یکمین دوره مسابقات دوچرخه سواری تور دو فرانس قهرمان شد. این دوچرخه سوار ششمین ورزشکاری است که در هر سه مسابقه جایزه بزرگ اروپا قهرمان می‌شود، او به غیر از تور دو فرانس قهرمان تور ایتالیا و همچنین تور اسپانیا شده است.

ژان کریستوف پرو دوچرخه سوار فرانسوی با اختلاف زمان هفت دقیقه و ۵۲ ثانیه نسبت به نیبالی ایتالیایی در رتبه دوم و دیگر دوچرخه سوار فرانسوی یعنی تیبو پینتو در رتبه سوم این مسابقات قرار گرفت.

اخبار نقل و انتقالات؛ دروازه‌بان تیم ملی کلمبیا در آرسنال، سعید عزت اللهی در آتلتیکومادرید

حق نشر عکس isna
  • به گفته پدرسعید عزت اللهی، این بازیکن تیم ملی جوانان ایران و باشگاه ملوان به پیشنهاد رسمی باشگاه آتلتیکو مادرید را پذیرفته و به اسپانیا خواهد رفت. نادر عزت اللهی گفته مسیر پیشرفت پسرش در این تیم "مهیاتر" است.
  • دیوید اوسپینا دروازه‌بان تیم ملی کلمبیا و باشگاه نیس فرانسه با قراردادی بلندمدت به آرسنال پیوست. او از سال ۲۰۰۸ و پس از جدایی هوگو لوریس فعلی دروازه‌بان تاتنهام از این تیم دروازه‌بان اول باشگاه نیس بود و با تیم ملی کلمبیا برای اولین بار به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی برزیل راه پیدا کرد.
  • لیورپول پس از انجام معاینات پزشکی دیگر علاقه‌ای به خرید لوک رمی مهاجم کوئینز پارک رنجرز ندارد. این باشگاه به‌طور رسمی در این باره اظهار نظر نکرده ولی گفته می‌شود این مهاجم فرانسوی مشکلاتی در معاینات پزشکی داشته و به همین دلیل لیورپول از خرید او منصرف شده است.

لغو حکم توقیف اموال و حساب بانکی باشگاه پرسپولیس

حق نشر عکس isna

سخنگوی باشگاه پرسپولیس گفته حکم توقیف حساب و اموال این باشگاه تا برگزاری دادگاهی در رابطه با پرونده بدهی کشتی‌گیران لغو شده است.

مهدی خواجه‌وند گفته است: " قرار توقیف اموال و حساب بانکی باشگاه پرسپولیس که با شکایت کشتی‌گیران صادر شده بود، با حکم شعبه ۴۰ دادگاه تهران لغو شد. بنا بر این حکم دیگر امکان توقیف اموال باشگاه تا زمان دادگاهی دیگر در آینده که به اصل موضوع می‌پردازد، وجود ندارد."

از سوی دیگر نمایند تام الاختیار کشتی گیران پرسپولیس در گفتگویی با خبرگزاری فارس گفته که او با "ارایه لایحه‌ای" باعث شده از اموال و حساب باشگاه پرسولیس رفع تعلیق شود تا آنها بتوانند از حساب برداشت کنند.

حمید کلبانی نوری گفته است: " ۵-۶ روز پیش در لایحه‌ای از اموال باشگاه پرسپولیس رفع تعلیق کردم و دلیلش هم این بود تا بتوانم از حساب این باشگاه پول بردارم پس آقایان اگر قدری مطالعه می‌کردند می‌دیدند خودم رفع توقیف انجام دادم.پس چرا می‌گویند رفع توقیف و تعلیق کرده‌اند؟ اگر آقایان قدری پرونده را می‌خواندند متوجه می‌شدند که ما میز و صندلی باشگاه را هم خودمان رفع توقیف و تعلیق کردیم تا بتوانیم از حساب این باشگاه برداشت کنیم."

روز گذشته نماینده کشتی‌گیران باشگاه پرسپولیس اعلام کرده بود که حساب این باشگاه پس از شکایت موکلان او از پرسپولیس توقیف شده است.

فرمول یک: ریکاردو قهرمان گرند پری مجارستان، همیلتون در رتبه سوم

حق نشر عکس EPA

دنیل ریکاردو از تیم ردبول قهرمان گرند پری مجارستان شد و فرناندو آلونسو از فراری و لوئیز همیلتون از مرسدس در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

همیلتون که در دیروز در هنگام دور زمان گیری اتوموبیلش آتش گرفته بود، پشت سر دیگر راننده‌ها مسابقه را شروع کرد ولی در نهایت توانست مقام سوم را کسب کند.

نیکو روزبرگ هم تیمی لوئیز همیلتون در تیم مرسدس، علیرغم اینکه دیروز در دور زمان گیری بهترین زمان را به دست آورد، پس از او چهارم شد.

لوئیز همیلتون با کسب مقام سوم گرند پری مجارستان اختلاف امتیاز خود با روزنبرگ را به ۱۱ امتیاز رساند. در رده بندی کلی مسابقات این فصل فرمول یک نیکو روزبرگ با ۲۰۲ امتیاز اول و لوئیز همیلتون با ۱۹۲ در رده دوم و دنیل ریکاردو با ۱۳۱ امتیاز در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.

تربیت بدنی نیروهای مسلح ایران؛ بازیکنانی که کارت معافی آنها باطل شود به سربازی می روند

حق نشر عکس fars

رئیس سازمان تربیت بدنی نیروهای مسلح ایران گفته در صورتی که در جریان بررسی کارت‌های معافیت بازیکنان فوتبال، کارت آنها باطل شود، آنها باید دوران خدمت وظیف عمومی خود را انجام دهند.

مهرعلی باران‌چشمه گفته است:" ما از سازمان لیگ درخواست کردیم اسامی فوتبالیست‌های لیگ برتر و لیگ دسته یک را به ما بدهد و ما هم بررسی کرده‌ایم آنهایی که خدمت کردند مشکلی ندارند اما کسانی که کارت معافیت دارند پرونده‌هایشان را در یک کمیته مورد بررسی قرار دادیم که تا کنون دو سه نفر از این ورزشکاران کارت‌های معافیتشان از طریق سازمان نظام وظیفه ابطال و به آنها اعلام شده است تا به سازمان نظام وظیفه مراجعه کنند."

به گفته آقای باران‌چشمه بازیکنانی که نتوانند سند و یا مدرکی موجه‌ای برای معافیت خود بیاورند باید در یکی از باشگاه‌های نیروهای مسلح مثل ملوان، تراکتورسازی، فجرسپاسی و یا نیروی زمینی بازی کنند.

پیش از این موسی کمالی، جانشین اداره کل منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با تایید جعلی بودن مدارک مربوط به صدور کارت پایان خدمت بختیار رحمانی و سعید حلافی، گفته بود که این افراد سرباز غایب هستند و باید به سربازی بروند.

عذرخواهی جک ویلشایر پس از انتشار عکس‌های سیگار کشیدن

حق نشر عکس AFP

جک ویلشایر هافبک تیم ملی انگلستان و باشگاه آرسنال پس از انتشار عکسی از او در حال سیگار کشیدن در لاس وگاس آمریکا، گفته این عمل او اشتباه بوده و از این کار پشیمان است.

این برای بار دوم است که عکسی از این بازیکن ۲۲ ساله در حال سیگار کشیدن منتشر می‌شود، او درباره این موضوع گفته است: "مسلم است که من از این موضوع پشیمان هستم. سیگار کشیدن قابل قبول نیست و من عواقب این اشتباه را می‌پذیرم."

مهدوی کیا؛ سرپرستی تیم ملی را قبول نمی‌کنم

حق نشر عکس isna

مهدی مهدوی کیا کاپیتان سابق تیم ملی ایران گفته در صورت مطرح شدن پیشنهاد سرپرستی تیم ملی از سوی فدراسیون فوتبال آن را نخواهد پذیرفت.

در هفته گذشته شایعه پیوستن مهدی مهدوی کیا و علی کریمی به عنوان دستیار و سرپرست به کادر تیم ملی ایران مطرح شد. کاپیتان سابق تیم فوتبال پرسپولیس در این رابطه گفته است: "این ایده خوبی است اگر بتوانیم از علی کریمی در تیم ملی استفاده کنیم. علی رابطه خوبی با کی‌روش دارد و مطمئنا می‌تواند موثر باشد."

او با تاکید بر اینکه در حال حاضر با تیم ملی جوانان همکاری می‌کند، گفت:" اگر فدراسیون پیشنهاد سرپرستی تیم ملی را به من بدهد آن را قبول نمی‌کنم، زیرا در حال حاضر با تیم ملی جوانان همکاری می‌کنم. فعلا وظیفه‌ای در تیم ملی جوانان دارم که امیدوارم این وظیفه را به نحو احسن انجام دهم. فدراسیون می‌تواند از افراد دیگری برای سرپرستی تیم ملی استفاده کند."

بازی های دوستانه پیش فصل در آمریکا؛ پیروزی منچستریونایتد، شکست آرسنال

حق نشر عکس AP
  • دیشب منچستریونایتد در ادامه تور خود در آمریکا سه بر دو آ اس رم را در شهر دنور شکست داد. وین رونی دوبار و خوان ماتا یک بار برای منچستریونایند و در مقابل میرالم پیانیچ با ضربه‌ای زیبا از میانه زمین و فرانچسکو توتی از روی نقطه پنالتی برای رم گلزنی کردند.
  • آرسنال هم دیگر بازی دوستانه دیگری که در نیویورک برگزار شد، یک بر صفر مقابل نیویورک رد بولز شکست خورد، تیری آنری مهاجم سابق و رکوردار گلزنی آرسنال یک نیمه برای نیویورک رد بولز بازی کرد.
  • رئال مادرید و اینترمیلان در چارچوب جام بین المللی قهرمانان در برکلی کالیفرنیا مقابل هم قرار گرفتند که ابتدا گرت بیل با یک ضربه دیدنی از فاصله ۳۰ متری دروازه اینتر را باز کرد ولی مائورو ایکاردی مهاجم آرژانتینی نتیجه را ۱-۱ مساوی کرد و در نهایت اینترمیلان در ضربات پنالتی رئال را مغلوب کرد.
  • تاتنهام هم دو بر صفر در ایالت ایلنوی تیم شیکاگو فایر را دو بر صفر مغلوب کرد ومائورسیو پوچتینو سرمربی جدید این تیم رکورد شکست ناپذیری خود در مسابقات پیش از آغاز فصل را حفظ کرد.

معاون نخست‌وزیر بریتانیا خواستار لغو میزبانی روسیه برای جام‌جهانی ۲۰۱۸ شد

حق نشر عکس AP

نیک کلگ، معاون نخست‌وزیر بریتانیا با توجه به تحولات اوکراین و روسیه و همچنین ساقط شدن هواپیمای مالزیایی که به شورشیان هوادار روسیه نسبت داده شده، خواستار لغو امتیاز میزبانی مسابقات جام‌جهانی فوتبال در سال ۲۰۱۸ در روسیه شده است.

آقای کلگ نظر خود در این باره را به نشریه ساندی تایمز چاپ لندن گفته و خواسته این موضوع به عنوان بخشی از تحریم های جدید علیه مسکو در نظر گرفته شود.

معاون نخست وزیر بریتانیا گفته برای تحت فشار قرار دادن روسیه به مجموعه ای از تحریم ها نیاز است اما لغو امتیاز میزبانی این کشور برای برگزاری مسابقات جام جهانی می تواند به صورت نمادین مفید و موثر باشد.

"شاید این طوری بتوانیم به او (ولادیمیر پوتین) یادآور شویم که شما نمی‌توانی دنیا را نادیده بگیری و همچنان انتظار داشته باشی که از همان شان و منزلت برخوردار باشی."

اما فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا، اعلام کرده که با تغییر میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ مخالف است. فیفا گفته "امتیاز میزبانی جام‌جهانی خود می‌تواند انگیزه و نیرویی برای حرکت مثبت قلمداد شود."

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا هنوز به اظهار نظر معاون خود واکنش نشان نداده است اما در چند روز اخیر سیاستمداران کشورهای غربی در اظهار نظرهای مختلف خواستار لغو امتیاز میزبانی جام‌جهانی از روسیه شده‌اند.

پرواز ام.اچ ۱۷ هفته گذشته با ۲۹۳ سرنشین از آمستردام هلند به سوی کوآلالامپور مالزی پرواز می‌کرد که در آسمان اوکراین ساقط شد و تمامی مسافران آن که اغلب هلندی بودند جان باختند.