۲۱ بازیکن فوتبال ایران سرباز هستند؛ دروازه‌بان تیم ملی در لیگ آزادگان

نکات اصلی

  • طبق اعلام فدراسیون فوتبال ایران، ایران و کره‌جنوبی ۲۷ آبان در ورزشگاه آزادی تهران مسابقه دوستانه را برگزار خواهند کرد.
  • افشین قطبی پس از کسب نتایج ضعیف از شیمزو اسپالز اخراج شد
  • اعلام اسامی ۲۱ بازیکن فوتبال ایران که دوره خدمت سربازی را سپری نکرده‌اند

پوشش زنده

به روز شده در 30 ژوئیه 2014 - 08 مرداد 1393

10:47 GMT

مهمترین رخ‌دادهای ورزشی امروز

سازمان لیگ برتر ایران اسامی ۲۱ بازیکن فوتبال ایران را که باید دوره خدمت وظیفه را طی کنند منتشر کرد، نام علیرضا حقیقی دروازه‌بان تیم ملی ایران در جام جهانی و بختیار رحمانی هافبک موثر تیم فولاد خوزستان در میان این فهرست قرار دارد. این بازیکنان برای گذارندن دوران سربازی، باید در یکی از چهار تیم ملوان، تراکتورسازی، فجرسپاسی و یا نیروی زمینی تربیت بدنی نیروهای مسلح بازی کنند.

افشین قطبی مربی سابق تیم ملی ایران و باشگاه پرسپولیس پس از سه سال هدایت تیم شیمزو اس پالز از این تیم اخراج شد.

بر اساس اعلام فدراسیون فوتبال ایران، بازی دوستانه ایران و کره‌جنوبی روز ۲۷ آبان ماه در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.

لوئیز فیلیپه اسکولاری سرمربی سابق تیم ملی برزیل که سه هفته پس از دو باخت پیاپی در جام جهانی به دنیای مربیگری بازگشت و هدایت تیم گرمیو را بر عهده گرفت.

10:47 GMT

اخراج افشین قطبی از شیمزو اسپالز

افشین قطبی سرمربی تیم شیمزو اسپالز پس از کسب نتایج ضعیف از سمت خود اخراج شد. این تیم در رقابت‌های هیجده تیمی جی لیگ در رده دوازدهم قرار دارد.

شیمزو پس از اخراج سرمربی سابق باشگاه پرسپولیس تهران، کاتسومی اوینوکی ۴۹ ساله مربی تیم‌های پایه را به عنوان جانشین افشین قطبی معرفی کرد.

او علیرغم استفاده از بازیکنان جوان در ترکیب تیم خود نتوانست موفقیتی در این تیم کسب کند. شیمزو با هدایت قطبی در دو فصل ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ به مقام نهم جی لیگ رسید.

افشین قطبی در جام ملت‌های ۲۰۱۱ آسیا سرمربی تیم ملی ایران بود، او پس از شکست یک بر صفر ایران مقابل کره‌جنوبی در مرحله یک چهارم نهایی از سمت خود برکنار شد و هدایت تیم شیمزو اسپالز را برعهده گرفت.

12:18 GMT

۲۱ بازیکن فوتبال ایران سربازی نرفته‌اند؛ دروازه‌بان تیم ملی در لیگ آزادگان

سازمان لیگ بر‌تر ایران با انتشار اطلاعیه‌ای اسامی ۲۱ بازیکنی که دوران خدمت وظیفه عمومی را طی نکرده‌اند اعلام کرده است.

بحث‌های مختلفی در دو هفته گذشته در مورد کارت‌های معافیت و پایان خدمت جعلی مطرح شده بود، سازمان نظام وظیفه ایران و سازمان لیگ بر‌تر هر دو اعلام کرده بودند که افرادی که کارت پایان خدمت و معافیت آن‌ها مسئله دار و یا جعلی باشد باید دوره خدمت وظیفه عمومی را طی کنند.

علیرضا حقیقی دروازه‌بان تیم ملی ایران در جام جهانی و ستاره تیم فولاد یعنی بختیار رحمانی در این فهرست قرار دارند.

اسامی ۲۱بازیکنی که طبق اعلام سازمان لیگ باید دوره سربازی را بگذارنند عبارتند از:

آرش افشین، علیرضا حقیقی، میلاد مدیرروستا، میلاد غریبی، بختیار رحمانی، سعید حلافی، محمدجواد شفیع‌زاده، مهدی چاه‌کوتاه‌زاده، ابراهیم صالحی، محمد معاوی، حسن معادی، عقیل عبدالخانی، عباس عسگری، علی کعبی، منصور عظیمی، ابراهیم صالحی، امین جهان‌مهر، حسین خلاقی، شهاب کرمی، علی حمودی و حسین ماهینی.

طبق اعلام سازمان لیگ این بازیکنان حق بازی در تیمی به غیر از چهار تیم تراکتورسازی تبریز، ملوان، فجر سپاسی و نیروی زمینی که زیر مجموعه سازمان تربیت بدنی ستادکل نیروهای مسلح هستند را ندارند، با توجه به این مهلت فصل نقل و انتقالات لیگ بر‌تر به پایان رسیده تنها دو بازیکن می‌توانند به عنوان سهمیه آزاد به یکی از دو تیم تراکتورسازی تبریز و یا ملوان بروند.

گزینه دیگر برای این بازیکنان بازی در دو تیم دسته یکی یعنی فجرسپاسی شیراز و یا نیروی زمینی است که این بازیکنان حداقل باید دو فصل را برای این تیم‌ها بازی کنند.

14:31 GMT

تب فوتبال و آغاز فصل جدید لیگ برتر فوتبال در ایران

امسال استقلال و سپاهان در فصل نقل و انتقالات موفق عمل کرده‌اند، پرسپولیس با ترکیبی جوان رقابت‌ها را آغاز خواهد کرد.

فولاد خوزستان قهرمان فصل گذشته در فصل نقل و انتقالات موفق نبوده و ممکن است یکی از بهترین بازیکن خود یعنی بختیار رحمانی را به دلیل مشکلات سربازی از دست بدهد.

تراکتورسازی با آوردن رسول خطیبی و جوان‌گرایی قصد دارد در لیگ شگفتی‌ساز شود.

محمد تقوی بازیکن سابق تیم ملی ایران و باشگاه استقلال در این مطلب نگاهی انداخته به بازی‌های هفته اول لیگ چهاردهم.

14:56 GMT

نقل و انتقالات؛ لوکالو در راه اورتون

رومالو لوکالو مهاجم بلژیکی باشگاه چلسی که فصل گذشته به صورت قرضی برای اورتون بازی کرد با انتشار پیامی عجیب در اینستاگرام و توئیتر خود، به نهایی شدن انتقالش به اورتون اشاره کرده است.

او در نوشته است: "زمانی برای آغاز فصلی جدید.."

گزارش‌های حاکی از آن است که مذاکرات بین اورتون و چلسی بر سر انتقال لوکاکو ادامه دارد، گفته می‌شود رقم انتقال او از چلسی به اورتون چیزی در حدود ۲۵ میلیون پوند برای پنج سال است.

16:01 GMT

لوئیز فیلپه اسکولاری به دنیای مربیگری بازگشت
سرمربی سابق تیم برزیل سه هفته پس از شکست سنگین مقابل آلمان در جام جهانی ۲۰۱۴ به‌عنوان سرمربی باشگاه گرمیو معرفی شد.
این باشگاه در صفحه فیس بوک خود در معرفی اسکولاری نوشته است: "فرمانده برگشت. فیلیپائو (لقب اسکولاری در برزیل) مربی جدید خواهد بود."

اسکولاری در اوسط دهه ۹۰ میلادی با هدایت این تیم که بیشتر فیزیکی بازی می‌کرد در برزیل به شهرت رسید.باشگاه گرمیو یکی از دو تیم اصلی شهر پورته آلگره در جنوب برزیل است.
لوئیز فیلیپه اسکولاری در سال ۲۰۰۲ به همراه برزیل قهرمان جام جهانی شد ولی بازگشت به تیم ملی جام جهانی که برزیل میزبان آن بود، پس از شکست سنگین مقابل آلمان و سپس هلند از سمت خود کناره‌گیری کرد.

16:08 GMT

واکنش‌ها به فهرست بازیکنان سرباز فوتبال ایران
بختیار رحمانی
بختیار رحمانی ستاره فصل پیش فولاد خوزستان در گفتگویی گفته مشکل او و دیگر بازیکنان فولاد که نامشان در فهرست بازیکنان سربار آمده است تنها "کم و کسری مدارک" است.
بازیکن تیم فولاد خوزستان گفته است: "مشکل من و بازیکنان فولاد فقط کم و کسری یکسری مدارک است که می‌توانیم این مدارک را به حوزه نظام وظیفه ارائه کنیم. شاید این نفرات فردا برای فولاد بازی کنند."
حسین ماهینی
باشگاه پرسپولیس هم در واکنش به قرار گرفتن نام حسین ماهینی در این فهرست گفته که این بازیکن از سال ۱۳۹۱ دانشجوی دانشگاه پرسپولیس بوده و در نتیجه دارای معافیت تحصیلی است.
میلاد غریبی
باشگاه پدیده خراسان هم واکنش به قرار گرفتن نام میلاد غریبی در این فهرست ادعا کرده که این بازیکن همانند حسین ماهینی دارای معافیت تحصیلی است و مدارک این بازیکن را برای اثبات به سازمان لیگ ارائه خواهد کرد.

17:30 GMT

استفاده از اسپری جادویی در لیگ برتر انگلستان

ریچارد اسکودمو مدیر اجرایی لیگ بر‌تر انگلستان اعلام کرد که در فصل جدید لیگ بر‌تر داوران برای مشخص کردن محل ضربه آزاد و یا فاصله مجاز دیوار دفاعی از محل زدن ضربه از اسپری‌های محو شونده استفاده خواهند کرد.
این اسپری در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل توسط داوران استفاده شد و بازیکنان و مربیان هم واکنش‌های مثبتی به استفاده از آن داشتند.

17:52 GMT

رافائل نادل در مسابقات راجرز کاپ شرکت نخواهد کرد

رافائل نادل از شرکت در مسابقات راجرز کاپ که در اوایل ماه اوت در کانادا برگزار خواهد شد، کنار کشید.

این تنیس باز اسپانیایی گفته علت عدم حضوراش در این مسابقات مصدومیت از ناحیه مچ دست راست است :"متاسفانه دیروز زمانی که مشغول تمرین بودم خود را مصدوم کردم و پس از مشورت با دکترم متوجه شدم که نمی‌توانم در این مسابقات حضور پیدا کنم."

17:56 GMT

اخبار نقل و انتقالات؛ کوادرادو در راه بارسلونا، رقابت منچستریونایتد و لیورپول برای خرید رویس

مارکو رویس پس از رد پیشنهاد تمدید قرارداد با بوروسیا دورتمند توجه بسیاری از تیم‌های بزرگ اروپا را به سمت خود جلب کرده است، گفته می‌شود لیورپول، آرسنال، منچستریونایتد و بارسلونا خواهان به خدمت گرفتن این بازیکن سریع و تکنیکی هستند.

گفته می‌شود منچستریونایتد و بارسلونا بر سر خرید خوان کوادرادو هافبک کناری تیم ملی کلمبیا و باشگاه فیورنتینا رقابت تنگانگی با یکدیگر خواهند داشت، مدیربرنامه‌های این بازیکن گفته او با مسئولان بارسلونا دیدار داشته ولی هیچ کدام از این ملاقات ها رسمی نبوده است.

روون ولار مدافع تیم ملی هلند و باشگاه آستون ویلا که در جام جهانی عملکرد بسیار خوبی داشت، گفته می‌شود از تیم‌های منچستریونایتد، ساوتهمتون و لاتزیو پیشنهاد دارد. او گفته هفته آینده برای تصمیم‌گیری در مورد آینده با مدیر برنامه‌های خود جلسه خواهد داشت.