استقلال تنها برنده هفته هفتم لیگ برتر

پوشش زنده

به روز شده در 4 سپتامبر 2014 - 13 شهریور 1393

09:48 GMT

در ادامه مسابقات تنیس جام آزاد آمریکا، بامداد امروز نواک جوکوویچ، مرد شماره یک تنیس جهان، با شکست دادن اندی ماری در مبارزه‌ای که ۳ ساعت و ۳۲ دقیقه طول کشید راهی مرحله نیمه‌نهایی شد.

جوکوویچ ست اول راه بهتر شروع کرد، و بعد از ۵ گیم ۱-۴ جلو بود. ماری خوب مبارزه کرد و موفق شد که خودش را به جوکوویچ برساند، تا ست اول بعد از ۶-۶ شدن، راهی تای بریک شود. اما، ماری بازی خوبش را در تای بریک ست اول تکرار کند، و آن را ۱-۷ به جوکوویچ واگذار کرد تا تنیس‌باز ۲۷ ساله صربستانی ست اول را ۶-۷ پیروز شد.

داستان ست دوم هم مشابه با ست اول بود. در این ست، باز هم جوکوویچ اول سرویس ماری را شکست، و باز هم ماری ست را ۶-۶ مساوی و راهی تای بریک کرد. اما، این بار تنیس باز ۲۷ ساله اسکاتلندی بود که تای بریک را ۱-۷ پیروز شد.

اندی ماری که در ماه سپتامبر سال گذشته عمل جراحی روی کمرش انجام داده بود، در ست سوم خسته‌تر از جوکوویچ به نظر می‌رسید و این ست را ۲-۶ به مرد شماره یک تنیس واگذار کرد.

در ست چهارم هم جوکوویچ پیروز بود. این بار او ست را ۴-۶ از آن خود کرد تا با شکست دادن ماری با نتیجه ۶-۷ ۷-۶ ۲-۶ ۴-۶ به مرحله نیمه‌نهایی راه پیدا کند. او در این مرحله رویاروی کی نیشیکوری، تنیس‌باز ۲۴ ساله ژاپنی، قرار خواهد گرفت.

10:37 GMT

در بازی‌های تنیس زنان جام آزاد آمریکا هم شب گذشته سرینا ویلیامز، مدافع عنوان قهرمانی، با شکست دادن فلاویا پنتا، تنیس‌باز ۳۲ ساله ایتالیایی، در دو ست راهی مرحله نیمه نهایی شد.

ویلیامز بازی را بد شروع کرد، و سه گیم اول ست یک را باخت. اما، بعد از آن، این تنیس‌باز ۳۲ ساله آمریکایی، سطح بازی خودش را ارتقاء داد و با بردن شش گیم بعدی، ست اول را ۳-۶ پیروز شد. در ست دوم هم، پنتا پاسخی برای بازی تهاجمی و ضربه‌های قدرتمند ویلیامز نداشت و ست دوم را هم ۲-۶ به زن شماره یک تنیس جهان واگذار کرد.

ویلیامز در مرحله نیمه‌نهایی مقابل اکاترینا ماکارووا، تنیس‌باز ۲۶ ساله روسی، قرار خواهد گرفت. ماکارووا با شکست دادن ویکتوریا آزانکا، قهرمان جام آزاد استرالیا در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳، با نتیجه ۴-۶ ۲-۶ به مرحله نیمه نهایی راه یافته است.

بازی دیگر مرحله نیمه نهایی بین پنگ شوای، تنیس‌باز ۲۸ ساله چینی، و کارولین وزنیاکی، بازیکن ۲۴ ساله دانمارکی، برگزار خواهد شد.

پنگ با شکست دادن بلیندا بنچیچ ۲-۶ ۱-۶ در مرحله یک‌چهارم نهایی راهی نیمه‌نهایی شد، و وزنیاکی هم با پیروزی بر سارا ارانی با نیتجه ۰-۶ ۱-۶ به مرحه نیمه‌نهایی راه پیدا کرده است.

اولین دیدار مرحله نیمه نهایی، بین پنگ شوای و کارولاین وزنیاکی امروز ساعت ۱۵:۰۰ به وقت گرینویچ برگزار خواهد شد. دیدار دوم هم فردا ساعت ۱۵:۰۰ (به وقت گرینویچ) برگزار می‌شود.

11:00 GMT

آخرین بازی‌های مرحله یک چهارم نهایی مسابقات تنیس جام آزاد آمریکا امروز و بامداد فردا برگزار می‌شود.

در بازی اول، توماش بردیچ، تنیس‌باز ۲۸ ساله اهل چک، مقابل مارین چیلیچ، تنیس‌باز ۲۵ ساله از کرواسی، قرار خواهد گرفت.

بردیچ با پیروزی بر دومینیک تیم در سه ست با نتیجه ۱-۶ ۲-۶ ۴-۶ به مرحله یک‌چهارم نهایی راه یافته. و چیلیچ هم در دیدار پیشین خود ژیل سیمون را در پنج ست با نتیجه ۷-۵ ۶-۷ ۴-۶ ۶-۳ ۳-۶ شکست داده بود. برنده دیدار توماش بردیچ و مارین چیلیچ با برنده بازی راجرر فدرر و گائل مونفیس روبه‌رو خواهد شد.

راجر فدرر، پرافتخارترین بازیکن تنیس تاریخ، در مرحله قبل روبرتو باوتیستا-آگو را ۴-۶ ۳-۶ ۲-۶ شکست داده بود، تا راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شود. مونفیس، تنیس‌باز ۲۸ ساله فرانسوی هم، با پیروزی بر گریگور دیمیتروف در سه ست با نتیجه ۵-۷ ۶-۷ ۵-۷ وارد مرحله یک‌چهارم نهایی شده.

دیدار توماش بردیچ و مارین چیلیچ امروز ساعت ۱۷:۳۰ (به وقت گرینویچ) و مبارزه راجر فدرر و گائل مونفیس هم ساعت ۰۰:۰۰ بامداد فردا (به وقت گرینویچ) برگزار خواند شد.

11:24 GMT

روز گذشته، تیم ملی فوتبال انگلستان در یک دیدار دوستانه میزبان نروژ در استادیوم ومبلی بود. در این بازی که تنها ۴۰۱۸۱ نفر حاضر در استادیوم به تماشای آن نشستند، تیم ملی انگلستان موفق شد که با تک گل وین رونی، کاپیتان جدید تیم ملی این کشور، از روی نقطه پنالتی نروژ را شکست دهد.

پس از بازگشایی استادیوم ومبلی در سال ۲۰۰۷، تعداد تماشگران حاضر در استادیوم برای بازی دیروز، رکورد جدیدی برای کم‌بیننده‌ترین بازی تیم ملی انگلستان بود.

در پی نتایج ضعیف تیم ملی انگلستان در بازی‌‎های جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، انتظار می‌رود که بازی‌های خانگی تیم ملی انگلستان در مرحله مقدماتی جام ملت‌های اروپا با استقبال گسترده هواداران روبه‌رو نشود.

روی هاجسون، سرمبی تیم ملی این کشور، درباره حضور تماشاگران در استادیوم گفت "اگر تیم به اندازه‌ای که مقابل نروژ تلاش کرد کوشش کند، اگر انگیزه برای بردن نشان دهد، اگر با انگیزه و محکم دفاع کند، و اگر در بازی‌های آینده هم حرکت‌های تهاجمی پرحیجان خلق کند، تماشاگرها به استادیوم بر می‌گردند."

بازی بعدی تیم ملی انگلستان روز دوشنبه مقابل سوئیس در مرحله مقدماتی جام ملت‎‌های اروپا دور از خانه برگزار می‌شود.

12:40 GMT

در دیدار دوستانه تیم‌های ملی آرژانتین و آلمان که روز گذشته در ورزشگاه اسپریت آرنا شهر دوسلدورف آلمان برگزار شد، تیم مهمان موفق شد ۲-۴ پیروز شود.

تیم ملی آلمان که با شکست دادن آرژانتین در فینال جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، عنوان قهرمانی را از آن خود کرده بود، تنها ۴ بازیکن از تیمی که آرژانتین را شکست داده بود راهی میدان کرد.

سرجیو آگوئرو، ستاره تیم منچستر سیتی، و اریک لاملا، بازیکن تیم تاتنهام که برای حضور در جام جهانی انتخاب نشده بود، در نیمه اول دو گل در دقایق ۲۰ و ۴۰ برای آرژانتین به ثمر رساندند.

کمی بعد از آغاز نیمه دوم فدریکو فرناندز، بازیکن سابق تیم ناپولی که در ماه اوت به سوانزی پیوست، سومین گل تیم آرژانتین را راهی دروازه آلمان کرد. آنخل دی ماریا، گران‌ترین بازیکن لیگ برتر انگلستان که در ازای ۵۹.۷ میلیون پوند ( ۷۵ میلیون یورو) از رئال مادرید به منچستریونایتد پیوست، در دقیقه ۵۰ چهارمین گل تیم ملی آرژانتین را زد.

تنها دو دقیقه بعد، آندره شرله، مهاجم تیم چلسی، موفق شد که یکی از گل‌ها را جبران کند. ماریو گوتزه، بازیکن تیم بایرن مونیخ که به علت مصدومیت از جام حهانی غایب بود، در دقیقه ۷۸ آخرین گل بازی را برای تیم ملی آلمان به ثمر رساند تا این دیدار دوستانه با نتیجه ۲-۴ به نفع آرژانتین به پایان برسد.

تیم ملی آلمان، در بازی‌های مقدماتی جام ملت‌های اروپا، روز یکشنبه میزبان اسکاتلند است.

14:15 GMT

بازی تیم‌های نفت مسجد سلیمان و استقلال تا ۱۰ دقیقه دیگر شروع می‌شود.

BREAKING 14:26 GMT خبر فوری

بازی فوتبال تیم‌های نفت مسجد سلیمان و استقلال تهران شروع شد.

14:46 GMT

بعد از گذشت ۲۵ دقیقه، دیدار تیم‌های استقلال و مسجد سلیمان همچنان بدون گل مساوی است.

BREAKING 14:51 GMT خبر فوری

بازی والیبال تیم‌های ایران و فرانسه شروع شد.

BREAKING 15:05 GMT والیبال؛ ایران ۱۸-۲۵ فرانسه

ست اول بازی والیبال ایران و فرانسه ۱۸-۲۵ به سود فرانسه پایان.