شاهین آسمایی برای دومین بار قهرمان لیگ برتر فوتبال افغانستان شد

شاهین آسمایی با پیروزی ۳ در مقابل ۲ قهرمان دور سوم لیگ برتر شد. شاهین آسمایی قهرمان دور قبلی لیگ برتر هم بود.

فینال سومین دور لیگ برتر فوتبال افغانستان عصر روز جمعه ۱۱ میزان/مهر میان دو تیم 'عقابان هندوکش' و 'شاهین آسمایی' برگزار شد.

تیم شاهین آسمایی در مرحله نیمه نهایی و در دو بازی رفت و برگشت با نتیجه ۴ بر ۱ تیم 'بازان سپین غر' را شکست داده بود.

همچنین، تیم 'عقابان هندوکش' در دو بازی رفت و برگشت و با ضربات پنالتی تیم 'میوند اتلان' را شکست داده بودند.

بازی جذاب

در این این بازی با استقبال پرشور مردم افغانستان روبرو بود، هر دو تیم بازی را محتاطانه آغاز کردند.

شاهین آسمایی بعد از ده دقیقه، بازی را در اختیار گرفت و با بازی حساب شده توانستند به گل دست یابد.

در دقیقه ۳۱ این دیدار مجتبی فیض، بازیکن ملی پوش تیم شاهین آسمایی، توانست روی ارسال سمیع الله محمدی از روی ضربه ایستگاهی به گل نخست خود دست یابد.

در ادامه این دیدار هم شاهین آسمایی با در اختیار داشتن چندین بازیکن ملی پوش توانست بر بازی سوار باشد. تیم عقابان هندوکش در نیمه نخست چیزی برای گفتن در برابر تیم شاهین آسمایی نداشتند.

در حالی در نیمه نخست در حال پایان یافتند بود، امرالدین شریفی دیگر ملی پوش شاهین آسمایی با فرار در محوطه جریمه و با پشت سر گذاشتن چندین بازیکن عقابان هندوکش گل دوم این تیم را به ثمر رساند.

نیمه نخست این دیدار با نتیجه دو بر صفر به نفع تیم شاهین آسمایی به پایان رسید.

در نیمه دوم همه چیز برعکس شد و تیم عقابان هندوکش توانست با تغییر در روش بازی خود در این نیمه تیم برتر دیدار باشد.

در دقیقه ۵۹ تیم عقابان هندوکش روی ارسال فرهاد طوطاخیل و ضربه سر دیدنی انور اکبری یکی از گل های خورده را جبران کند.

حق نشر عکس .

در دیگر دقایق این دیدار نیز بازیکنان عقابان هندوکش بهتر از بازیکنان شاهین آسمایی کار کردند و در دقیقه ۶۹ نیز توانستند روی ضربه محمدرضا رضایی به گل تساوی نیز دست یابند. محمد احمدی ضربه ایستگاهی را روی دروازه شاهین آسمایی ارسال کرد و توپ سرگردان به محمد رضا رضایی رسید و این بازیکن توانست ششمین گل لیگ خود را به ثمر برساند و بازی را به تساوی بکشاند.

در ادامه بازیکنان هر دو تیم بازی متعادلی از خود به نمایش گذاشتند و در نهایت این بازی در ۹۰ دقیقه قانونی با تساوی دو بر دو به پایان رسید، تا تکلیف قهرمان در وقت اضافه مشخص شود.

در همان ابتدای وقت اضافی و در دقیقه ۹۳ حشمت الله بارکزی با یک ضربه سر دروازه عقابان هندوکش را باز کرد و سومین گل تیم شاهین آسمایی به ثمر رسید.

در ادامه تیم عقابان هندوکش هر چه تلاش کرد نتوانست گل تساوی را به ثمر برساند و این بازی در نهایت با پیروزی تیم شاهین آسمایی به پایان رسید و این تیم برای دومین بار به مقام قهرمانی این لیگ رسید.

در پایان لیگ، تیم میوند اتلان بعنوان تیم اخلاق، انور اکبری از تیم عقابان هندوکش بعنوان بهترین بازیکن و محمد رضا رضایی با به ثمر رساندن شش گل بعنوان بهترین گل‌زن سومین دوره لیگ برتر فوتبال افغانستان انتخاب شدند.

فوتبال بانوان

همچنان در کنار قهرمانی تیم شاهین آسمایی، صبح روز جمعه بانوان کابل نیز توانستند با شکست دادن تیم بانوان هرات به مقام قهرمانی نخستین دوره لیگ برتر بانوان افغانستان برسند.

این تیم در دیدار فینال توانست با شکست دادن ۵ بر ۱ تیم بانوان هرات به مقام قهرمانی برسد.

تیم بانوان کابل در مرحله نیمه نهایی توانسته بود در دو بازی رفت و برگشت با نتیجه سنگین ۱۶ بر صفر از سد تیم بانوان بلخ عبور کند. تیم بانوان هرات نیز در دو بازی رفت و برگشت مرحله نیمه نهایی تیم بانوان بامیان را با نتیجه ۵ بر صفر شکست داده بود.

مطالب مرتبط