لئونل مسی در آستانه خلق یک رکورد جدید

حق نشر عکس epa.danielperez

رکورد بیشترین گل در لالیگا، لیگ برتر فوتبال اسپانیا، تا امروز در اختیار تلمو زارااوناندیا مونتویا معروف به "زارا" بازیکن افسانه ای و باسک تبار باشگاه آتلتیک بیلبائو و تیم ملی اسپانیا در دهه های چهل و پنجاه میلادی است که در مسابقات باشگاهی ۲۵۱ گل به ثمر رساند.

لئو مسی با زدن ۲۴۹ گل در مجموع ۲۸۴ مسابقه در جام باشگاهی اسپانیا می تواند در یک یا دو مسابقه آینده این رکورد را بشکند. و نکته جالب و مهم این است که گل های بعدی او ممکن است در مسابقه بارسلونا با رئال مادرید اتفاق بیافتد که روز ۲۵ اکتبر در سانتیاگو برنابئو استادیوم رئال مادرید برگزار خواهد شد.

رقابت این دو باشگاه قدرتمند اسپانیا و اروپا که "ال کلاسیکو" لقب گرفته برای طرفداران هر دو باشگاه و فوتبال اروپایی یکی از رویدادهای مهم و خبر ساز است که گاه حتی به ناآرامی منجر می شود.

اگر لئو مسی با گشودن دروازده رئال مادرید در زمین این باشگاه موفق شود این رکورد را به جا بگذارد آیا در خانه حریف به او ادای احترام خواهد شد؟

خاویر تباس مدیر لیگ برتر فوتبال اسپانیا در پاسخ به این سئوال خبرنگاران گفت: "چرا که نه. لیگ برتر اسپانیا باید به این فکر باشد و نباید این فرصت را از دست بدهد. اگر چنین چیزی اتفاق بیافتد یک حادثه تاریخی است و نباید به آن بی توجه بود."

خبرنگاران از مدیر لیگ برتر فوتبال اسپانیا پرسیدند که آیا در روز برگزاری ال کلاسیکو می توان مسابقه را به خاطر ادای احترام به مسی به تاخیر انداخت؟ او درجواب گفت :"مگر استادیوم سانتیاگو برنابئو نمی تواند به مسی ادای احترام کند؟"

لئو مسی در روز ۱۶ اکتبر ۲۰۰۴ و در سن هفده سالگی در مسابقه ای بین باشگاه بارسلونا با اسپانیول برای اولین بار در رقابت های لیگ برتر فوتبال اسپانیا شرکت کرد.

پس از "زارا" با ۲۵۱ و لئو مسی با ۲۴۹ گل، هوگو سانچز بازیکن مکزیکی رئال در دهه هشتاد با ۲۳۴ ، رائول مهاجم دیگر رئال در دهه گذشته با ۲۲۸ گل و آلفردو دی استفانو بازیکن آرژانتینی رئال در دهه شصت میلادی با ۲۲۷ گل در مقام های بعدی قرار دارند.