شروع دوباره لیگ برتر فوتبال ایران

حق نشر عکس fcperspolis.com

هفته هجدهم لیگ برتر فوتبال ایران پس از نزدیک به چهل روز از سر گرفته شد. به دلیل مسابقات جام ملت‌های آسیا قرار بود تعطیلات لیگ به مدت پنجاه روز باشد اما با حذف زودهنگام تیم ملی فوتبال ایران مسابقات لیگ زودتر از موعد مقرر از سرگرفته شد. همین موضوع موجب شده است تا تیم‌هایی به مانند استقلال و پرسپولیس از برنامه‌ریزی مسئولین برگزاری مسابقات گله‌مند باشند.

حمید درخشان سرمربی پرسپولیس معتقد است که تیمش در شرایط بدنسازی قرار دارد و با شروع زودتر مسابقات بازیکنان این تیم نمی‌توانند تمامی توانایی‌های خود را بروز دهند.

استقلال نیز مشکلات خاص خود را دارد. داشتن پنج بازیکن در اردوی تیم ملی موجب شده تا این تیم نتواند با ترکیبی کامل تمرینات خود را دنبال کند . امیرقلعه‌نویی معتقد است که ملی پوشان این تیم نیازمند زمان هستند تا علاوه بر استراحت در تمرینات تاکتیکی این تیم نیز هماهنگ شوند. این مشکل برای دیگرتیم‌های لیگ برتری نیز وجود دارد. یکی از بزرگترین نقاط ضعف فوتبال ایران نبود برنامه ریزی اصولی و مدون است.

در این مورد مشخص سرمربیان لیگ برتر فوتبال ابران کاملا درست می‌گویند. آمادگی جسمانی وتمرینات تاکتیکی طبق زمانبندی مشخصی انجام می‌گیرد و شروع زودهنگام مسابقات برکیفیت فنی مسابقات تاثیرات منفی می‌گذارد.

بازیهای مهم هفته هجدهم لیگ برتر ایران :

ذوب آهن - پرسپولیس

تا پیش از تعطیلات لیگ ذوب آهن در شرایط بسیارخوبی بسر می برد.یحیی گل‌محمدی در این مسابقه تنها بدنبال پیروزی است. پرسپولیس از تعطیلات نهایت استفاده را نکرده است .درخشان درزمان نقل و انتقالات نتوانست بازیکنان مورد نظر خود را جذب کند. مشکلات مالی و مدیریتی هنوز در پرسپولیس برطرف نشده است و همین موضوع موجب شده است تا درخشان با همان بازیکنان گذشته لیگ را دنبال کند. شاید جذب ضرغام اسماعیل مدافع چپ تیم ملی عراق بتواند تا حدودی شرایط این تیم را در خط دفاعی بهتر کند.

ملوان - تراکتورسازی

ملوان تمامی امیدش به فیروز کریمی است تا بتواند باتجربه فراوان خود مانع ار سقوط این تیم شود. کریمی بخوبی می‌داند که کار بسیار سختی را در انزلی پیش رو دارد. تراکتور سازی برخلاف دیگر تیم‌های لیگ از تعطیلات نهایت استفاده را کرده است. این تیم با جذب بازیکنان سرباز همچون شجاع خلیل زاد، حسین ماهینی و همچنین آندرانیک تیموریان تنها به قهرمانی می‌اندیشد. پیروزی در انزلی می تواند شروعی مناسب برای خطیبی برای رسیدن به این هدف باشد.

نفت تهران - استقلال خوزستان

صدرنشین لیگ برتر در تهران به دیدار استقلال خوزستان می‎رود؛ منصوریان توانسته توانایی خود را در عرصه مربیگری نیز ثابت کند. مرتضی پورعلی گنجی یکی ازبازیکنان برتر ایران در جام ملت‌های آسیا دست پرورده منصوریان است. عبدالله ویسی به خوبی می داند که بازی بسیار سختی را در تهران پیش رو دارد. تمامی امیدهای ویسی در خط حمله به سید صالحی با تجربه است تا بتواند با تیزهوشی خود استقلال را با امتیاز روانه اهواز کند.

فولاد - راه آهن

فولاد در اهواز تنها بفکر سه امتیاز بازی است. اسکوچیچ در شرایط بحرانی پیش از تعطیلات توانست فولاد را در بین تیم‌های صدر جدول حفظ کند. در زمان نقل و انتقالات اسکوچیچ ،محسن مسلمان و محمد قاضی را جذب کرد تا بتواند مشکلات خط حمله خود را برطرف کند. راه آهن استیلی را از دست داده است و علی لطیفی نیز فاقد تجربه مربیگری در لیگ برتر است. راه آهن کار بسیار دشواری برای ماندن درلیگ برتر دارد. لطیفی اگر بتواند این تیم را در لیگ حفظ کند شاهد ظهور نسل جدیدی از مربیان در فوتبال ایران خواهیم بود.

استقلال - سپاهان

مهم‌ترین بازی این هفته لیگ را دو تیم استقلال و سپاهان در تهران برگزار می‌کنند. سپاهان پیش از شروع مسابقات کاملا به شرایط ایده آل رسیده بود. اما بازیکنان این تیم کاملا با تفکرات فرکی هماهنگ نشده بودند. تعطیلات لیگ بهترین فرصت برای فرکی و بازیکنان سپاهان بود تا بتوانند با تفکرات بکدیگر کاملا آشنا شوند. احسان حاج صفی و وریا غفوری دو ملی پوش سپاهان از بهترین بازیکنان ایران در مسابقات جام ملت‌های آسیا بودند که می‌تواند خبر خوشحال کننده‌ایی برای فرکی در بازی روز جمعه باشد. استقلال در تعطیلات بیشتر بازیکنان کلیدی‌اش را در اختیار نداشت. برخلاف سپاهان تمامی بازیکنان استقلال در تیم‌ ملی نیمکت نشین بودند که خبر نا امیدکننده‌ای برای کادر فنی آبی پوشان است امیر قلعه نویی برای برطرف کردن مشکل گلزنی‌اش دست به دامان رضا عنایتی با تجربه شده است بازیکنی که از زمان بازنشستگی‌اش سال‌ها گذشته است. استقلال برای اینکه در بین تیم‌های مدعی قهرمانی قرارگیرد باید پیروز میدان باشد.