علی کفاشیان:"کی‌روش در صورت فراهم نشدن امکانات از ایران می‌رود"

حق نشر عکس ISNA
Image caption رئیس فدراسیون فوتبال ایران گفته در صورت نبود امکانات لازم برای تیم ملی کارلوس کی‌روش قرارداد خود را فسخ خواهد کرد

رئیس فدراسیون فوتبال ایران در گفتگویی اعلام کرده که کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی در صورت فراهم نشدن امکانات مورد نیاز خود به همکاری خود با ایران خاتمه خواهد داد.

پس از بازگشت تیم ملی ایران از استرالیا، گروهی از مربیان با انتقاد از سرمربی پرتغالی، ادامه همکاری تیم ملی با او را به ضرر فوتبال ایران دانستند. در مقابل، بسیاری نیز با دفاع از عملکرد او در تیم ملی و به ویژه جام ملت‌های آسیا، خواستار ماندن او در تیم ملی شدند.

کارلوس کی‌روش چندی پیش، در برنامه ۹۰ تلویزیون ایران گفت در صورتی که امکانات لازم برای تیم ملی فراهم نشود به همکاری خود با فدراسیون فوتبال ایران پایان خواهد داد.

علی کفاشیان گفته قرارداد کارلوس کی‌روش با فدراسیون فوتبال ایران تا جام جهانی ۲۰۱۸ است ولی مشکلات مختلف ممکن است باعث قطع همکاری او با فدراسیون فوتبال شود.

آقای کفاشیان با ذکر اینکه این مربی بعد از جام ملت‌های آسیا "به شدت از امکانات موجود فوتبال ایران ابراز نگرانی می‌کند" افزوده: "واقعیت این است که امکانات و شرایط موجود فوتبال ایران در مقایسه با سایر کشورهای آسیا کم است و ما نتوانستیم انتظارات کی‌روش را برآورده کنیم. ایشان هم به ما گفتند اگر قرار باشد شرایط این گونه باشد من نمی‌توانم با شما ادامه همکاری دهم."

به گفته رئیس فدراسیون فوتبال ایران، کارلوس کی‌روش برای مرخصی یک ماهه ایران را ترک کرده و اوایل اسفند به این کشور باز خواهد گشت.

فدراسیون فوتبال ایران، کمبود بودجه این فدراسیون را دلیل اصلی مشکلات این فدراسیون می داند. این در حالی است که از سوی دیگر، وزارت ورزش معتقد است که فدراسیون فوتبال باید درآمدزا باشد.

علی کفاشیان درباره هزینه فدراسیون فوتبال در یک سال گفته است: "در طول سال ما درآمدهایی داریم و پول‌هایی هم از طریق فیفا و AFC به حسابمان واریز می‌شود. اما در نظر بگیرید در سال حدود ۸ تا ۱۰ میلیارد تومان هزینه کادر فنی تیم ملی است. ۱۰ تا ۱۵ میلیارد تومان هم هزینه‌های تیم ملی و فدراسیون فوتبال است."

وی تاکید کرده: "ما باید این پول را در زیرساخت‌ها هم هزینه کنیم. به طور مثال مدت‌هاست قصد داریم چمن کمپ تیم ملی را ترمیم کنیم اما نتوانسته‌ایم."

دور مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ در منطقه آسیا از ۲۱ خرداد سال ۱۳۹۴ آغاز می‌شود.

براساس برنامه فدراسیون فوتبال ایران، تیم ملی پیش از آغاز این مسابقات فروردین سال آینده تنها یک اردوی تدارکاتی در سوئد برگزار خواهد کرد.