فیفا؛ سردار آزمون، ستاره آینده فوتبال ایران

حق نشر عکس AFP

سردار آزمون مهاجم تیم ملی ایران و باشگاه روبین کازان که در جام ملت‌های آسیا دو گل برای تیم ملی ایران به ثمر رساند و عملکرد موفقی داشت، بر اساس نظر سایت فیفا یکی از ۵ ستاره آینده فوتبال آسیا خواهد بود.

عمر عبدالرحمن از امارات، ماسیمو لونگو از استرالیا، سردار آزمون از ایران، عبدالکریم حسن از قطر و لی جونگ یوپ از کره‌جنوبی پنج بازیکن جوان از قاره آسیا هستند که به نظر سایت فیفا با توجه به درخشش در جام ملت‌های آسیا باید منتظر عملکرد خوب آنها تا جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بود.

فیفا در مورد سردار آزمون نوشته است:" بسیاری از بازیکنان بزرگ ایران تحت تاثیر عملکرد مهاجم جوان خود که توجه بسیاری را در این رقابت‌ها جلب کرد، قرار گرفتند.

سردار آزمون که بهترین گل جام را با چرخش و تکنیکی بالا و ضربه‌ای حساب شده در مقابل قطر به ثمر رساند، باعث پیروزی ایران مقابل این تیم شد، بردی که تاثیر زیادی بر صعود ایران به عنوان تیم اول از گروه خود داشت.

این گل را بازیکنی به ثمر رساند که تنها چند روز پیش از آغاز رقابت‌ها تولد ۲۰ سالگی خود را جشن گرفته بود و اولین گل ملی خود را دو ماه قبل تر از این رقابت‌ها زده بود.

سردار آزمون که پسر یکی از والیبالیست‌های بین المللی ایران است، در سن ۱۷ سالگی به باشگاه روبین کازان پیوست و در چند سال گذشته اخبار زیادی در مورد علاقه باشگاه‌های طراز اول اروپا برای به خدمت گرفتن او منتشر شده است.

بنا بر نوشته سایت فیفا، "به نظر می‌آید که این مهاجم بلند قامت و ورزیده توانایی لازم را برای تبدیل شدن به یکی از ستاره‌های فوتبال ایران، در سال‌های آینده دارد."