لویی فان خال: منچستریونایتد شانس اصلی قهرمانی در جام حذفی است

حق نشر عکس Reuters

لویی فان خال، سرمربی منچستریونایتد پس از پیروزی سه بر صفر مقابل کمبریج یونایتد در مرحله چهارم جام حذفی فوتبال انگلستان گفت که این تیمش بیشترین بخت را برای قهرمانی در این رقابت‌ها دارد.

منچستر یونایتد با گل‌های خوان ماتا، مارکوس روخو و جیمز ویلسون به مرحله پنجم این مسابقات راه پیدا کرد و در این مرحله باید مقابل پرستون، تیم دسته دو لیگ انگلستان قرار گیرد.

سرمربی هلندی منچستریونایتد پس از این بازی گفت: "من قمارباز نیستم و اجازه شرط بندی ندارم، اما به شما می‌گویم که ما شانس زیادی برای قهرمانی داریم."

منچستریونایتد به همراه آرسنال رکوددار قهرمانی در جام حذفی انگستان هستند، آخرین بار در سال ۲۰۰۴ بازیکنان این تیم برای یازدهمین بار جام قهرمانی این رقابت‌ها را بالای سر بردند.

این تیم که در رده سوم لیگ برتر قرار دارد، دارای بالاترین رتبه در میان راه یافتگان به مرحله پنجم جام حذفی انگلستان است.

فان خال در این مورد گفته است: "از نظر جایگاه منچستریونایتد در میان تیم‌های راه یافته به مرحله بعدی، بالاترین جایگاه را دارد، اما آرسنال همچنان در این جام حضور دارد و رقیب سرسختی است. لیورپول هم باید مقابل بولتون بازی کند در این مسابقات حضور دارد."

حذف غیر منتظره تیم‌هایی مانند چلسی و منچسترسیتی در مرحله چهارم این رقابت‌ها، فرصت مناسبی برای لویی فان خال بوجود آورده تا همراه با منچستریونایتد قهرمان جام حذفی شود.

این مربی در صورت قهرمانی با منچستریونایتد در این مسابقات، در چهار کشور مختلف موفق به کسب جام شده است. او پیشتر همراه با بارسلونا، آژاکس و بایرن مونیخ قهرمان جام‌های داخلی اسپانیا، هلند و آلمان شده است.

با وجود امیدواری زیاد لویی فان خال به قهرمانی در جام حذفی، او ترجیح می‌دهد تا پیش از نیمه نهایی و فینال با تیم‌های دسته‌‌های پایین تر روبرو شود.

او گفته است: "من ترجیح می‌دهم با تیم‌های دسته‌های پایین تر بازی کنیم چرا که احتمال پیروز شدن در این مسابقات زیاد است. جام حذفی یک عنوان است و من برای کسب عناوین زنده‌ام."