بازی حساس لندن؛ تاتنهام آرسنال را ۲ بر ۱ شکست داد

حق نشر عکس Reuters
Image caption گل دوم هری کین به آرسنال

هفته بیست و چهارم لیگ برتر انگلستان با مسابقه دو تیم لندنی آرسنال و تاتنهام در ورزشگاه وایت هارت لین تیم تاتنهام آغاز شد. تاتنهام در این بازی توانست با دو گل هری کین آرسنال را ۲ بر ۱ شکست دهد و دو پله در جدول بالا برود.

در اوایل نیمه اول آرسنالی‌ها روی یک ضدحمله صاحب موقعیتی خوب شدند و توسط مسعود اوزیل در دقیقه ۱۱ به گل رسیدند.

تنها سه دقیقه بعد تاتنهام با شوت خوب دنی رز شانس به گل رسیدن داشت که دیوید اوسپینا، دروازه‌بان آرسنال مانع شد. نیمه اول با نتیجه ۱ بر هیچ به نفع آرسنال پایان یافت.

حق نشر عکس Reuters
Image caption شادی اوزیل بعد از گل اول آرسنال

اما در نیمه دوم تاتنهام، که در خانه بازی می‌کرد، فشار زیادی روی آرسنال آورد و این بار در دقیقه ۱۱ نیمه دوم (دقیقه ۵۶ بازی) هری کین که در محوطه جریمه صاحب توپ شده بود با بغل پا و در مقابل سه بازیکن آرسنال گل مساوی را به ثمر رساند.

او تنها سه دقیقه بعد هم در آستانه زدن گل دیگری بود که فرصت از دست رفت.

سرانجام در دقیقه ۸۶ و کمتر از ۴ دقیقه به پایان بازی هری کین با یک ضربه سر تماشایی گل دوم را برای تاتنهام زد و به این ترتیب تاتنهام در جایگاه چهارم جدول قرار گرفت. البته دیگر تیم‌ها هنوز بازی‌های خود را انجام نداده‌اند و ممکن است تاتنهام بعد از آن بازی‌ها یک پله پایین برود.

آرسنال و تاتنهام پیش از این بازی با تنها ۲ امتیاز اختلاف در رتبه‌های پنجم و ششم جدول لیگ برتر قرار داشتند و همین به حساسیت بازی امروز اضافه می‌کرد.

آرون رمزی، هافبک آرسنال پیش از بازی گفت که آرسنالی‌ها نباید اجازه بدهند حساسیت بازی روی آنها تاثیر بگذارد.

مائوریسیو پوچتینو، سرمربی تاتنهام هم پیش از بازی گفت که فکر می‌کند مسابقه‌ای درگیرانه و حساس در پیش باشد اما شاگردانش برای این بازی آماده‌اند.

امروز به جز این بازی شش مسابقه دیگر هم برگزار می‌شود که بازی اورتون و لیورپول و همین طور چلسی و استون ویلا از آن جمله است.

حق نشر عکس Getty
Image caption شاگردان آرسن ونگر و مائوریسیو پوچتینو در ورزشگاه تاتنهام با یکدیگر روبرو شدند