کفاشیان در نامه‌ای به صدا و سیما: در صورت عدم پرداخت حق پخش، لیگ تعطیل خواهد شد

حق نشر عکس ISNA

رئیس فدراسیون فوتبال ایران در نامه‌ای به رئیس رادیو و تلویزیون ایران تاکید کرده در صورت عدم پرداخت حق پخش تلویزیونی مسابقات فوتبال، لیگ برتر فوتبال ایران تعطیل خواهد شد.

علی کفاشیان در نامه‌ای به محمد سرافراز، رئیس صدا و سیما با اشاره به این موضوع که این سازمان هنوز حق پخش تلویزیونی مربوط به فصل ۹۴-۹۳ لیگ برتر ایران را پرداخت نکرده، آمده است: "به منظور جلوگیری از بروز بحران پیش روی فوتبال و تعطیلی احتمالی لیگ با توجه به وضعیت مالی باشگاه‌ها و همچنین جهت رفع بخشی از مشکلات حاد به وجود آمده، دستورات لازم را برای پرداخت وجه مورد نظر صادر فرمائید."

در آبان ماه سال گذشته مسابقات هفته دوازدهم و سیزدهم لیگ برتر و همچنین مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی ایران پس از اختلاف فدراسیون فوتبال و رادیو و تلویزیون دولتی بر سر حق پخش تلویزیونی پخش مستقیم نشد.

فدراسیون فوتبال که در آن مقطع درخواست ۱۶۰ میلیون تومانی برای حق پخش تلویزیونی مسابقات فوتبال داشت که در نهایت صدا و سیما با پرداخت ۲۹ میلیارد تومانی موافقت کرد.

بسیاری از باشگاه‌های لیگ برتر فوتبال ایران بارها در گفتگو با خبرگزاری‌های داخلی ایران تاکید کرده‌اند که آنها برای اداره باشگاه‌‌ها نیاز جدی به حق پخش تلویزیونی دارند.