ساحل عاج برای دومین بار قهرمان جام ملت‌های آفریقا شد

حق نشر عکس AFP

تیم ملی فوتبال ساحل عاج با پیروزی مقابل غنا در ضربات پنالتی برای دومین بار قهرمان جام ملت‌های آفریقا شد.

بوبکر باری با دفع یک پنالتی و به ثمر رساندن آخرین ضربه باعث شد ساحل عاج در نهایت با نتیجه ۹ بر ۸ مقابل غنا به پیروزی برسد و فاتح جام ملت‌‌های آفریقا شود.

در ضربات پنالتی در حالی که بازیکنان ساحل عاج و غنا هر کدام دو ضربه پنالتی از دست داده بودند، دروازه‌بان ساحل عاج پس از مهار پنالتی بیرما رازاک همتای غنایی خود، پشت توپ قرار گرفت و با گل کردن آخرین پنالتی باعث قهرمانی این تیم شد.

ساحل عاج دو بار در سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۱۲ به فینال جام ملت‌های آفریقا به فینال این رقابت‌ها راه پیدا کرده بود ولی هر دو بار مقابل مصر و زامبیا در ضربات پناالتی شکست خورده بود.

غنا که در طول ۱۲۰ دقیقه بازی بهتری از خود به نمایش گذاشت و ضربات بازیکنان این تیم دو بار به تیرک دروازه ساحل عاج برخورد کرد و راهی به دروازه ساحل عاج پیدا نکرد.

ضربه آزاد کریستین آتسو از فاصله ۲۲ متری با برخورد به تیرک افقی راهی به دروازه پیدا نکرد و آندره آیو هم بار دیگر تیرک دروازه ساحل عاج را به لرزه در آورد.

بازیکنان بزرگ دو تیم مثل یحیی توره و ولیفرد بونی برای ساحل عاج و آساموا جیان و آنرده آیو برای غنا نتوانستند تاثیر زیادی بر جریان مسابقه بگذارند تا سرنوشت این مسابقه به ضربات پنالتی کشیده شود.