رسول خطیبی پس از برکناری از تراکتورسازی: اخراج من برنامه ریزی شده بود

حق نشر عکس ISNA
Image caption رسول خطیبی نزدیک به نه ماه هدایت تراکتورسازی را بر عهده داشت و نتایج قابل قبولی با این تیم کسب کرد

رسول خطیبی، سرمربی تیم تراکتورسازی تبریز که بصورت ناگهانی دیروز از سمت خود برکنار شد، امروز در گفتگویی اخراجش را "برنامه‌ریزی شده" دانسته است.

سرمربی سابق تراکتورسازی در گفتگویی با رادیو جوان از زیر مجموعه های سازمان صدا و سیما تاکید کرده که سعید عباسی، مدیرعامل این باشگاه مسئول برکناری اوست.

او گفت: "برکناری من برنامه‌ریزی شده بود. عباسی سرپرست باشگاه شد تا جو تبریز را ببیند و بعد از آرام شدن شرایط مدیرعامل باشگاه شود. آنها برنامه‌های خود را از همان ابتدا داشتند و کمکی هم به تیم نکردند. هنگامی که عباسی سرپرست موقت شد من هر خواسته‌ای از باشگاه داشتم عملی نشد، به ویژه در فصل نقل‌وانتقالات که مهره‌های موردنظر ما جذب نشدند."

او درباره نحوه برکناری خود از سمت سرمربیگری باشگاه تراکتورسازی گفته است: "روز گذشته روابط عمومی باشگاه با من تماسی داشت که صحبت آقای عباسی را به گوشم برساند. آن هم این بود که در جلسه هیئت مدیره تصمیم گرفته بودند تا من استعفا دهم اما من اعلام کردم استعفا نمی‌دهم که به هواداران تراکتورسازی پشت کنم. من تأکید کردم اگر مرا نمی‌خواهند به صورت رسمی اخراجم کنند."

سعید عباسی پس از آنکه دو ماه سرپرست تراکتورسازی بود، هفته گذشته بعنوان مدیرعامل جدید این باشگاه معرفی شد.

آقای خطیبی با انتقاد از مدیرعامل جدید تیم تراکتورسازی، او را مسئول نتایج این تیم در هفته‌های گذشته دانست: "از زمانی که اینها آمدند تیم ما به هم ریخت. آقایان برنامه سه ساله ما را به هم زدند. بعد از قهرمانی در نیم‌فصل نه تشکری کردند و نه مصاحبه‌ای که بگویند از نتایج راضی هستند تا دلگرم شویم. بعد از آن هم پول بازیکنان را ندادند که تمرکز تیم به هم ریخت و خواسته‌های کادرفنی انجام نشد."

تراکتورسازی تبریز که پس از آغاز دوباره لیگ برتر ایران، یک تساوی و یک شکست داشت، در حال حاضر با ۳۲ امتیاز در رده پنجم قرار دارد.