دادستانی تهران باشگاه راه‌آهن را به وزارت نفت واگذار کرد

حق نشر عکس isna
Image caption باشگاه راه آهن به بابک زنجانی تعلق داشت

به گزارش رسانه‌های ایران، باشگاه راه آهن به عنوان بخشی از بدهی‌های بابک زنجانی به وزارت نفت، به این وزارتخانه واگذار شده است.

پیش از این حمید استیلی قصد داشت این باشگاه را خریداری کند که دادستانی تهران با فروش این تیم به سرمربی سابق پرسپولیس مخالفت کرد.

علی عابدینی، سرپرست باشگاه راه آهن، درباره وضعیت این باشگاه به خبرگزاری تسنیم گفته است: "از امروز این وزارتخانه عهده دار مسئولیت باشگاه شده و مجموعه باشگاه راه آهن به وزارت نفت واگذار شده است."

او تاکید کرده که پس از واگذاری این باشگاه، احتمالا تغییراتی در تیم راه آهن ایجاد خواهد شد: "قرار شده هفته به هفته برنامه‌های مورد نظر وزارت نفت اعلام شود و قطعا از این پس به واسطه واگذاری به این وزارتخانه خبرهای خوبی درباره باشگاه راه آهن خواهیم شنید. وزارت نفت برای این تیم هیئت مدیره تعیین خواهد کرد و آنها تصمیم گیرنده خواهند بود."

وزارت نفت ایران در حال حاضر مالک باشگاه‌های نفت تهران و نفت مسجد سلیمان هم هست.

این در حالی است که بر اساس قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا، یک مدیریت واحد نمی‌تواند چند باشگاه را به طور همزمان اداره کند.

سرپرست باشگاه راه آهن درباره احتمال واگذاری این تیم با توجه به قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت: "اگر مانع قانونی برای مالکیت وجود داشته باشد احتمال واگذاری باشگاه از سوی وزارت نفت وجود دارد."

تیم راه آهن تهران با ۱۶ امتیاز در حال حاضر در رده پانزدهم لیگ شانزده تیمی فوتبال ایران قرار دارد.