لیگ برتر انگلستان؛ پیروزی لیورپول مقابل تاتنهام با گلزنی بالوتلی، برد سخت آرسنال برابر لستر

حق نشر عکس Getty
Image caption ماریو بالوتلی اولین گل خود را پس از آمدن به لیورپول در تابستان امسال برای سرخ پوشان به ثمر رساند

در مهمترین بازی هفته بیست و پنجم مسابقات لیگ برتر انگلستان لیورپول با گل ماریو بالوتلی سه بر دو تاتنهام را در ورزشگاه آنفیلد شکست داد و به رده هفتم جدول صعود کرد، در دیگر بازی آرسنال در ورزشگاه خانگی خود لستر را دو بر یک شکست داد.

لیورپول ۳ - تاتنهام ۲

تاتنهام که شنبه شب با دو گل هری کین آرسنال را در دربی شمال لندن شکست داده بود در بازی هفته بیست و پنجم لیگ برتر انگلستان حساس مقابل لیورپول قرار گرفت.

سرخ پوشان میزبان که در دیگر دربی روز شنبه مقابل اورتون به تساوی بدن گل دست پیدا کرده بودند، در صورت پیروزی مقابل تاتنهام اختلاف امتیاز خود را با چهار تیم صدر جدول را به سه امتیاز کاهش می‌دادند.

لیورپول در این بازی دو بار از تاتنهام پیش افتاد ولی هر بار بازیکنان مائوریسیو پوچتینو نتیجه را به تساوی کشاندند.

لازار مارکوویچ در دقیقه ۱۵ بازی از داخل محوطه جریمه با ضربه‌ای زمینی اولین گل بازی را به ثمر رساند، ولی هری کین گلزن اول تاتنهام در این روزها ده دقیقه بعد روی پاس اریک لاملا بیست و سومین گل خود در این فصل را وارد دروازه کرد تا بازی در پایان نیمه اول با نتیجه ۱-۱ به پایان برسد.

استیون جرارد پس از خطای پنالتی دنی رز روی دنیل استورج، در آغاز نیمه دوم با ضربه‌ای دقیق از روی نقطه پنالتی بار دیگر تیم میزبان را پیش انداخت.

تاتنهام بار دیگر روی ضربه کاشته کریستین اریکسون توانست نتیجه را مساوی کند؛ ضربه این بازیکن پس از دفع ناقص سایمون مینوله به هری کین رسید و پاس در عرض او را موسی دمبله با یک بغل پا تبدیل به گل دوم سفید پوشان کرد.

ماریو بالوتلی مهاجم ایتالیایی لیورپول که نتوانسته بود، از ابتدای فصل گلی را برای این تیم در لیگ برتر به ثمر برساند در دقیقه ۷۴ به جای دنیل استورج به زمین آمد و هشت دقیقه پس از حضورش در زمین گل پیروزی لیورپول را روی پاس زیبای آدام لالانا وارد دروازه تاتنهام کرد.

پیروزی لیورپول در بازی مقابل تاتنهام، رقابت برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا بین تیم‌های تاتنهام، منچستریونایتد، آرسنال، ساوتهمتون، لیورپول و وستهم را در هفته‌های آینده جذاب تر خواهد کرد.

فاصله تیم سوم جدول لیگ برتر انگلستان پیش از بازی‌های امشب لیگ برتر با تیم هفتم، تنها سه امتیاز است و این موضوع در ادامه رقابت‌های لیگ برتر بازی‌ها تیم‌های بالای جدول را حساس تر خواهد کرد.

حق نشر عکس Getty
Image caption تئو ولکات گل دوم آرسنال را در بازی مقابل لستر به ثمر رساند

آرسنال ۲ - لسترسیتی یک

در دیگر بازی دیشب آرسنال پس از شکست مقابل تاتنهام برای ماندن در میان چهارتیم بالای جدول باید در خانه لستر را شکست می‌داد.

بازیکنان آرسنال در این بازی ابتدا با گل لورن کوشیلنی از روی نقطه کرنر یک بر صفر از حریف خود پیش افتادند، لستر در نیمه اول روی نفوذهای ریاض محرز بازیکن الجزایری این تیم بارها دروازه آرسنال را تهدید کرد.

تئو ولکات در اواخر نیمه اول بازی پس از دفع شوت سنگین مسعود اوزیل از پشت محوطه جریمه توسط دروازه‌بان لستر در برگشت با ضربه‌ای سر ضرب گل دوم آرسنال را به ثمر رساند.

لسترسیتی در نیمه دوم تیم برتر میدان بود، کرامریچ مهاجم این تیم در دقیقه ۶۱ بازی یکی از گل‌های خورده را جبران کرد تا اختلاف به حداقل برسد.

لستر در ادامه می توانست نتیجه را مساوی کند ولی بازیکنان این تیم با بی دقتی در زدن ضربات آخر ناکام بودند. بازیکنان آرسن ونگر در نهایت با کنترل بازی موفق شدند ۲ بر یک لستر را شکست دهند.

آرسنال با این پیروزی و پس از شکست تاتنهام مقابل لیورپول ۴۵ امتیازی شد و به رده چهارم جدول لیگ برتر انگلستان صعود کرد. در دیگر بازی‌های دیشب، کوئینز پارک رنجرز 2 بر صفر ساندرلند را مغلوب کرد و هال با نتیجه‌ای مشابه آستون ویلا را شکست داد.