لیگ قهرمانان اروپا؛ تساوی با ارزش چلسی، توقف بایرن در شب اخراج آلونسو

حق نشر عکس Getty

چلسی و بایرن مونیخ در بازی رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا مقابل پاری سن ژرمن و شاختار دونتسک به تساوی دست یافتند.

تیم چلسی در بازی رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا مقابل پاری سن ژرمن به تساوی با ارزش ۱-۱ دست پیدا کرد.

بازیکنان ژوزه مورینیو با مقاومت در مقابل حملات متعدد پاری سن ژرمن و کسب این تساوی، یک گام به صعود به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا نزدیک تر شدند.

تیم میزبان در همان آغاز بازی موقعیت‌های ایده‌‌آلی برای باز کردن دروازه چلسی داشت ولی تیبو کورتوا دروازه‌بان بلژیکی چلسی با واکنش‌هایی به موقع روی ضربات سر کاوانی و ابراهیموویچ دروازه زردپوشان را بسته نجات داد.

تیم میهمان در دقیقه ۳۶ روی گل برانیسلاو ایوانوویچ یک بر صفر از میزبان خود پیش افتاد؛ ارسال جان تری با دخالت گری کیهیل به ایوانوویچ رسید و او با ضربه سر دروازه پاری سن ژرمن را باز کرد.

پاری سن ژرمن در نیمه دوم بازی را کاملا در اختیار داشت و روی ضربه سر ادیسون کاوانی نتیجه را ۱-۱ مساوی کرد.

پاری سن ژرمن در ادامه نیمه دوم فشار زیادی روی دروازه چلسی وارد کرد ولی عملکرد خوب تیبو کورتوا و مدافعان این تیم مانع از گلزنی مهاجمان تیم میزبان شد.

زلاتان ابراهیموویچ پس از یک و دو با لاوتزی وارد محوطه جریمه چلسی شد ولی ضربه او را کورتوا دفع کرد، ضربه در برگشت لاوتزی هم در برگشت با برخورد به سزار آزپیلیکوئتا به بیرون رفت.

کاوانی در نیمه دوم می توانست گل برتری پاری سن ژرمن را وارد دروازه چلسی کند ولی ضربه او با اختلاف بسیار کم از کنار دروازه تیبو کورتوا به بیرون رفت.

فصل گذشته در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، چلسی در مجموع دو بازی رفت و برگشت ۳-۳ با پاری سن ژرمن مساوی کرد ولی به دلیل گل زده در خانه حریف موفق به صعود به مرحله یک چهارم نهایی شد.

کورتوا بار دیگر در دقایق اضافه بازی با واکنشی عالی روی ضربه سر ابراهیموویچ دروازه چلسی را نجات داد تا این تیم با یک تساوی پر ارزش پاریس را ترک کند.

حق نشر عکس Getty

شاختار دونتسک صفر - بایرن مونیخ صفر

بایرن مونیخ در شب اخراج ژاوی آلونسو در یک بازی دشوار بدون گل مقابل شاختار دونتسک متوقف شد.

صدرنشین بوندس لیگا پس از اخراج هافبک سابق لیورپول در دقیقه ۷۵، مجبور شد دقایق باقیمانده را با یک بازیکن کمتر به بازی ادامه دهد.

هر دو تیم در این بازی شانس‌هایی برای باز کردن دروازه یکدیگر داشتند ولی هیچ کدام نتوانستند موقعیت جدی روی دروازه هم ایجاد کنند.

در این بازی پر برخورد به غیر از کارت قرمز آلونسو، دو تیم ۳۵ خطا انجام دادند و شش کارت زرد دریافت کردند.

شاختار دونتسک در صورت صعود به مرحله یک چهارم نهایی به گفته میرشیا لوچسکیو سرمربی این تیم "قهرمانان" اوکراین به حساب خواهند آمد، تیمی که به دلیل جنگ داخلی این کشور مجبور است بازی‌های خانگی خود را در شهر لووف واقع در غرب اوکراین برگزار کند.

چلسی و بایرن مونیخ در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، ۱۱ مارس در دو ورزشگاه استمفوردبریج و آلیانس آرنا میزبان پاری سن ژرمن و شاختاردونتسک خواهند بود.