فرمول یک؛ لوئیس همیلتون برای چهارمین بار متوالی در این فصل بهترین را زمان کسب کرد

حق نشر عکس Getty

لوئیس همیلتون برای چهارمین بار متوالی در مسابقات این فصل فرمولی یک، در مرحله زمان‌گیری گرند‌پری بحرین بالاتر سباستین فتل قرار گرفت و به این ترتیب این مسابقه را از جایگاه اول آغاز خواهد کرد.

همیلتون با اختلاف ۰.۴۱۱ ثانیه نسبت به سباستین فتل موفق شد در جایگاه اول زمان‌گیری قرار بگیرد و هم‌تیمی همیلتون یعنی نیکو روزبرگ در جایگاه سوم مسابقه فردا را آغاز می‌کند.

کیمی رایکونن دیگر راننده تیم فراری با کنارزدن والتاری بوتاس و فلیپه ماسا از تیم ویلیامز در جایگاه چهارم قرار گرفت.

نتایج زمان‌بندی گرندپری بحرین به معنای این است که رانندگان تیم‌های مرسدس و فراری رقابت نزدیکی با یکدیگر خواهند داشت.

فراری در تمرین از نظر سرعت قوی‌تر از مرسدس بود، نکته‌ای که باعث قهرمانی غیر منتظره سباستین فتل در گرندپری مالزی دو هفته پیش شد.

همیلتون پس از تمرین گفت:" من حس بی نظیری دارم، من خوشحالم که چنین اتومبیلی را زیر پایم دارم که بتوانم به این پیچ‌ها حمله کنم."

نیکو روزبرگ هم‌تیمی لوئیس همیلتون که باید از جایگاه چهارم مسابقه فردا را آغاز کند، گفته است:"من بیشتر در فکر مسابقه بودم و به همین دلیل سرعت سباستین را دست کم گرفتم."

او در ادامه درباره تست گرندپری بحرین گفت:"من دور مقدماتی دوم را زیاد جدی نگرفتم چرا که می‌خواستم لاستیک‌ها برای مسابقه اصلی حفظ کنم، در دور سوم هم رتیم لازم را نداشتم و به همین دلیل امروز عملکرد مناسبی نداشتم."

لوئیس همیلتون پس از سه مسابقه این فصل، با ۶۸ امتیاز در صدر جدول فرمول یک این فصل قرار دارد و سباستین فتل از تیم فراری و نیکو روزبرگ به ترتیب در رده‌های دوم و سوم قرار دارند.