تساوی نفت تهران و پخته‌کار ازبکستان در تهران؛ همه چیز به روز آخر موکول شد

حق نشر عکس FARS

با تساوی ۱-۱ تیم نفت تهران در مقابل پخته‌کار ازبکستان در تهران، سرنوشت صعود نفت به مرحله حذفی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، به روز آخر این رقابت‌ها کشیده شد.

نفت تهران که در دو بازی رفت و برگشت الشباب عربستان را مغلوب کرده بود، در صورت برد مقابل پخته‌کار ازبکستان صعود خود به مرحله حذفی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا را قطعی می‌کرد.

نفت بازی را خوب آغاز کرد، ولی هر دو تیم با احتیاط سعی در کنترل بازی داشتند.

نفت تهران در دقیقه ۲۵ مسابقه، روی یک ضربه کاشته موفق شد به گل برسد؛ ضربه عباس بوعذار را لوبانوف دروازه‌بان پخته‌کار به طور ناقص دفع کرد و در برگشت غلامرضا رضایی با بغل پا دروازه پخته‌کار را باز کرد.

پخته‌کار ازبکستان نزدیک به ۱۰ دقیقه بعد موفق شد نتیجه را ۱-۱ مساوی کند؛ ایگور سرگیف به زیبایی پاسی را برای کوژاک محیا کرد و این بازیکن با شوتی زیبا نتیجه را ۱-۱ مساوی کرد.

بازیکنان پخته‌کار پس از زدن گل تساوی در ده دقیقه پایانی نیمه اول موقعیت‌های خوبی برای گلزنی داشتند ولی در نهایت بازی در پایان نیمه اول با نتیجه مساوی ۱-۱ به پایان رسید.

نماینده اربکستان در همان آغاز نیمه دوم روی یک ضربه کرنر می‌توانست گل دوم را وارد دروازه نفت کند؛ ضربه سرگیف از داخل محوطه شش قدم را سیامک کوروشی بازیکن نفت در شرایطی که به نظر می‌آمد توپ به دست او برخورد کرده از روی خط دروازه دور کرد.

در ادامه بازی، علیرضا منصوریان، مربی نفت با آوردن بازیکنانی مانند وحید امیری و لوسیانو پادوانی قصد داشت به قدرت تهاجمی تیم خود بیفزاید ولی بازی کند بازیکنان نفت در زمان حمله مانع از ایجاد موقعیت خطرناک برای این تیم شد.

نفت تهران با ۸ امتیاز تا پیش از بازی الشباب عربستان و العین امارات همچنان در صدر جدول گروه B قرار دارد. العین در صورت برد مقابل الشباب جای نفت در صدر جدول را خواهد گرفت.

با توجه به اینکه پخته‌کار و العین هر دو شش امتیاز دارند، دو بازی آخر این گروه برای نفت تهران، پخته کار و العین سرنوشت ساز خواهد بود.

در هفته آخر مرحله گروهی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، در گروه B پخته‌کار ازبکستان مقابل الشباب عربستان قرار خواهد گرفت و در دیگر بازی همزمان العین امارات میزبان نفت تهران خواهد بود.