لخویا با سه گل از پرسپولیس انتقام گرفت؛ نتایج ضعیف نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا

حق نشر عکس PERSPOLISFC

پرسپولیس در بازی برگشت مقابل لخویا قطر سه بر صفر شکست خورد تا سرنوشت صعود این تیم به مرحله حذفی رقابت‌های این فصل لیگ قهرمانان آسیا به بازی آخر مقابل بنیادکار ازبکستان کشیده شود.

سرخ‌پوشان در صورت کسب تساوی هم می توانستند صعود خود را به مرحله حذفی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا قطعی کنند.

برانکو ایوانکوویچ که هفته گذشته در اولین تجربه خود بعنوان سرمربی پرسپولیس، مقابل سپاهان در لیگ برتر ایران شکست خورده بود، قصد داشت با کسب برد و یا حتی مساوی شرایط این تیم را تغییر دهد.

پرسپولیس در نیمه اول بازی با تمرکز در زمین خود و دفاع پر تعداد قصد داشت از ضد حملات استفاده کند، از سوی دیگر لخویا در نیمه اول با وجود در اختیار داشتن بیشتر توپ، نتوانست خطری جدی روی دروازه سرخ پوشان ایجاد کند.

برانکو پس آنکه گابریل هافبک برزیلی پرسپولیس در بازی مقابل سپاهان به تعویض خود واکنش منفی نشان داد، از او در این بازی استفاده نکرد، بازیکنی که در مسابقه رفت این دو تیم در ورزشگاه آزادی نقش مهمی در پیروزی پرسپولیس مقابل لخویا داشت.

لخویا در نیمه دوم هم فشار زیادی روی دروازه پرسپولیس وارد کرد و مدافعان پرسپولیس تا دقیقه ۷۰ مسابقه با بازی منطقی حملات لخویا را به خوبی کنترل کردند.

نام تائه‌هی در دقیقه ۷۲، سر انجام با یک حرکت انفرادی و جا گذاشتن حمید علی عسگر توپ را به روی دروازه فرستاد و یوسف مساکنی با یک ضربه سر گل اول لخویا را وارد دروازه پرسپولیس کرد.

برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس پس از این گل برای به تساوی کشاندن بازی، علی علیپور مهاجم جوان این تیم و پیام صادقیان را به زمین فرستاد ولی پرسپولیس در فاصله ده دقیقه پایانی، روی دو ضد حمله سریع، دو گل دیگر دریافت کرد.

نام تائه‌هی که در این نیمه دوم عملکرد درخشانی داشت روی یک حرکت سریع، در دقیقه ۸۳ نتیجه را دو بر صفر کرد. پرسپولیس در حالی که سعی داشت حداقل یکی از گل‌های خورده را جبران کند، روی اشتباه مایکل اومانیا گل سوم را هم دریافت کرد.

لخویا با این پیروزی ۱۰ امتیازی شد و در صدر گروه A مسابقات لیگ قهرمانان آسیا قرار گرفت. پرسپولیس با این شکست برای صعود به مرحله حذفی این رقابت‌ها در هفته آخر باید در تهران بنیادکار ازبکستان را شکست دهد. النصر عربستان هم در دیگر بازی حساس روز آخر این گروه میزبان لخویا قطر خواهد بود.

النصر عربستان در دیگر بازی این گروه یک بر صفر بنیادکار ازبکستان را با یک گل مغلوب کرد. در حال حاضر لخویا با ۱۰ امتیاز در صدر گروه A، پرسپولیس با ۹ امتیاز دوم و النصر با ۸ امتیاز در رده سوم قرار دارند.

هیچ کدام از چهار نماینده ایران در مسابقات این هفته لیگ قهرمانان آسیا نتوانستند در بردی کسب کنند، پرسپولیس، فولاد خوزستان و تراکتورسازی تبریز در مقابل حریفان خود شکست خوردند و نفت تهران دیگر نماینده ایران با پخته‌کور ازبکستان مساوی کرد.