رونی کلمن در ایران؛ تعطیلی کلاس زنان و حضور در بهشت زهرا

حق نشر عکس mehr

رونی کلمن قهرمان آمریکایی پرورش اندام دنیا و قهرمان هشت دوره مسابقات مستر المپیا که برای حضور در یک سمینار دو روزه بدن سازی به ایران آمده است، صبح امروز، پنجشنبه از قطعه شهدای بهشت زهرای تهران دیدن کرد.

این در حالی است که او قرار بود در دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران دوره های آموزشی ویژه بانوان را برگزار کند اما این کلاس ها تشکیل نشد.

همچنین در پی انتقادها به حضور زنان در کلاس های آموزشی رونی کلمن و جلسه ای اضطراری که برای بررسی این موضوع در فدراسیون پرورش اندام برگزار شد، مسئولان برنامه های رونی کلمن اعلام کردند که "عکاسی بانوان با این فرد آمریکایی صورت نمی‌پذیرد".

حضور این ورزشکار در تهران با واکنش های مختلفی نیز از سوی کارشناسان این رشته ورزشی روبرو شد.

حق نشر عکس mehr

بعضی از کارشناسان هزینه ۱۵۰هزار دلاری حضور رونی کلمن را غیر ضروری دانسته و معتقدند که با این هزینه می توان کارهای بسیار بهتری برای ملی پوشان این رشته ورزشی انجام داد.

اما دست اندرکاران برگزاری این کلاس ها ضمن اشاره به اینکه این هزینه را بخش خصوصی برعهده گرفته است می گویند که فدراسیون پرورش اندام و بدنسازی ایران مشکل اصلی این رشته را در نبود دانش می داند.

به گفته آنها ایران در زمینه علم این رشته مشکل داشته و سمینار دو روزه رونی کلمن نیز با هدف افزایش دانش رشته بدنسازی برگزار می شود.

این ورزشکار با هشت بار قهرمانی در مسابقات مستر المپیای پرورش اندام جهان یکی از پر افتخارترین ورزشکاران این رشته محسوب می‌شود.

رونی کلمن در سال ۱۹۶۴در آمریکا متولد شد. وی در سال ۱۹۹۰ به قهرمانی در رده سنگین وزن مسابقات آماتوری مستر تگزاس دست پیدا کرد.

کلمن با قهرمانی در رده آماتورهای جهان در سال ۱۹۹۱ توانست کارت حرفه‌ای و جواز حضور در مسابقات حرفه‌ای را کسب کند.