بازیکن بلژیکی که در جریان مسابقه بیهوش شد برای زنده ماندن 'نیاز به معجزه' دارد

حق نشر عکس AFP

باشگاه اسپورتینگ لوکه‌رن پس آنکه گرگوری مرتنز مدافع این تیم در جریان بازی با خنک، به دلیل مشکل قلبی، نقش بر زمین و بیهوش شد، گفته این بازیکن برای زنده ماندن "نیاز به معجزه" دارد.

این بازیکن در نیمه اول بازی تیم دوم اسپورتینگ لوکه‌رن با خنک بیهوش شد و تحت احیای قلبی قرار گفت و هم اکنون پزشکان برای حفظ خون‌رسانی به مغز، او را به کما فرو برده‌اند.

باشگاه اسپورتینگ لوکه‌رن با انتشار بیانیه‌ای در این مورد گفت:" باشگاه اسپورتینگ لوکه‌رن با خانواده گرگوری مرتنز ابراز همدری می‌کند و امیدوار است که خبرهای خوبی در راه باشد."

به گفته این باشگاه هنوز علت دقیق وضعیت قلبی گرگوری مرتینز مشخص نشده است، مسئولان باشگاه اسپورتینگ لوکه‌رن همچنین تاکید کردند که مرتنز همه آزمایش‌های پزشکی مورد تایید یوفا را پیش از شروع فصل با موفقیت پشت سر گذاشته بوده است.

این باشگاه تاکید کرده که تا پیش از این حادثه، این بازیکن ۲۴ ساله یکی از آماده‌ترین بازیکنان این باشگاه از لحاظ بدنی به شمار می‌رفته است.

گرگوری مرتنز بازیکن سابق تیم زیر ۲۱ سال تیم ملی بلژیک در تابستان از باشگاه سرکل بروژ به اسپورتینگ لوکه‌رن رفت و ۱۵ بازی برای این تیم انجام داد.

تیبو کورتوا دروازه‌بان چلسی و روملو لوکاکو مهاجم اورتون دو ملی پوش تیم ملی بلژیک با انتشار توئیت‌هایی با مضمون؛ "گرگوری به مبارزه ادامه بده" از مرتنز حمایت کردند.

اسپورتینگ لوکرن یکی از شانزده تیم لیگ برتر فوتبال بلژیک است که هم اکنون پس از خنگ در رده هشتم جدول قرار دارد.