صعود سیاه‌جامگان ابومسلم به لیگ برتر ایران؛ مرگ هوادار ۶۰ ساله از خوشحالی

حق نشر عکس IRNA

مرد ۶۰ ساله هوادار دو آتشه سیاه‌جامگان ابومسلم، در جریان بازی دو تیم با داماش گیلان، بر اثر هیجان ناشی از این بازی دچار حمله قلبی شد و شب گذشته در بیمارستانی در مشهد درگذشت.

این مرد که صادق اکبرنیا نام داشت به گفته مسئول کمیته مسابقات هیئت فوتبال خراسان یکی از "هواداران دو آتشه" این تیم بود.

حسین واقعی، مسئول کمیته مسابقات فوتبال خراسان درباره مرگ هوادار سیاه جامگان ابومسلم گفت: "صادق اکبرنیا که ۶۰ سال سن داشت، از هواداران پر و پاقرص ابومسلم بوده است."

تیم سیا‌ه‌جامگان ابومسلم با تساوی ۱-۱ مقابل داماش گیلان در هفته پایانی مسابقات در صدر جدول گروه ب رقابت‌های لیگ آزادگان قرار گرفت و به رقابت‌های لیگ برتر ایران صعود کرد.

پیش از این فولاد نوین اهواز با قرار گرفتن در صدر جدول گروه الف لیگ آزادگان به رقابت‌های لیگ برتر ایران راه پیدا کرده بود.

پس از این بازی هواداران سیاه‌جامگان ابومسلم به داخل زمین ریختند و به همراه بازیکنان این تیم صعود به لیگ برتر را جشن گرفتند.

در جریان خوشحالی هواداران این تیم به گفته مسئول کمیته اجرایی مسابقات هیئت فوتبال استان خراسان چند هوادار آسیب دیدند.

به گفته آقای واقعی "یک هوادار که به علت ازدحام جمعیت به راهروی ورزشگاه سقوط کرده‌ بود، در بیمارستان فارابی بستری و از ناحیه کمر دچار مصدومیت شده‌ است. حال عمومی او البته مساعد گزارش شده‌ بود. دیگر طرفدار این تیم هم دیروز دچار خونریزی از ناحیه شکم شده ‌‎بود که در حال حاضر در بیمارستان طالقانی بستری است. مصدوم دیگری هم هست که حال مساعدی دارد."