لیگ برتر انگستان؛ پیروزی منچستریونایتد، سقوط برنلی

حق نشر عکس AP
Image caption ماروان فلینی گل پیروزی منچستریونایتد را با ضربه سر به ثمر رساند

منچستریونایتد در ادامه مسابقات لیگ برتر انگلستان دو بر یک مقابل کریستال پالاس به پیروزی رسید و جایگاه خود در رده چهارم را محکم تر کرد. برنلی هم پس از یک فصل حضور در لیگ برتر و با وجود برد مقابل هال به دسته قهرمانی لیگ فوتبال انگلستان سقوط کرد.

بازیکنان لویی خال که در سه بازی گذشته باخته بودند، برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا نیاز به کسب شش امتیاز از سه بازی باقیمانده داشتند.

منچستریونایتد در پایان این بازی حساس موفق شد با گل ماروان فلینی کریستال پالاس را شکست دهد و یک قدم دیگر به کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا و مقام چهارمی لیگ برتر نزدیک‌تر شود.

اشلی یانگ روی هر دو گل منچستریونایتد نقش تعیین کننده ای داشت، ارسال این بازیکن باعث خطای هند اسکات دن مدافع کریستال پالاس در داخل محوطه جریمه و پنالتی برای منچستریونایتد شد.

خوان ماتا از روی نقطه پنالتی گل اول منچستریونایتد را وارد دروازه کریستال پالاس کرد ولی جیسون پانچیون از روی یک ضربه کاشته در نیمه دوم نتیجه را ۱-۱ مساوی کرد.

فلینی اما روی ارسال اشلی یانگ با ضربه سر گل پیروزی منچستریونایتد را در دقیقه ۷۸ به ثمر رساند اما واکنش‌های عالی داوید دخیا در این بازی یکی از عوامل پیروزی شیاطین در این بازی بود.

منچستریونایتد برای کسب چهارمین سهمیه لیگ قهرمانان اروپا باید لیورپول رقابت کند، اگر بازیکنان برندن راجرز نتوانند در بازی روز یکشنبه مقابل قهرمان زود هنگام لیگ یعنی چلسی به پیروزی برسند، منچستریونایتد سهمیه چهارم لیگ قهرمانان اروپا را کسب خواهد کرد.

شانس تاتنهام هم با باخت سه بر صفر مقابل استوک برای قرار گرفتن در میان پنجم تیم بالای جدول بسیار کم رنگ شد، تاتنهام به دنبال پایان رقابت‌های این فصل در میان پنج تیم اول و راهیابی به رقابت‌های لیگ اروپا است.

تاتنهام در صورت ادامه عملکرد ضعیف خود در دو بازی باقیمانده ممکن است شانس حضور در لیگ اروپا را هم از دست بدهند، در حال حاضر تاتنهام با ۵۸ و ساوتهمتون با ۵۷ در رتبه‌های پنجم و ششم قرار گرفتند.

در دیگر بازی‌های حساس انتهای جدول لیگ برتر، برنلی با وجود پیروزی یک بر صفر مقابل هال سیتی پس از یک فصل حضور در لیگ برتر به رقابت‌های قهرمانی لیگ انگلستان سقوط کرد.

برد دیگر تیم‌های انتهای جدول یعنی ساندرلند، آستون ویلا و لسترسیتی باعث شد برنلی با وجود برد به دسته پایین‌تر سقوط کند.

پس از پیروزی این سه تیم در بازی‌های امروز، ۵ تیم انتهای آخر جدول لیگ برتر یعنی آستون ویلا، نیوکاسل، لسترسیتی، ساندرلند و نیوکاسل تنها ۴ امتیاز با هم اختلاف دارند و به غیر از برنلی دو تیم دیگر به دسته پایین تر سقوط خواهند کرد.

فردا در ادامه بازی‌های لیگ برتر انگلستان دو بازی برگزار خواهد شد و منچسترسیتی در خانه میزبان کوئینز پارک رنجرز و لیورپول در ورزشگاه میهمان چلسی قهرمان این فصل لیگ خواهد بود.

نتایج بازی‌های هفته سی و ششم لیگ برتر انگلستان

  • اورتون صفر - ساندرلند ۲
  • آستون ویلا یک - وستهم صفر
  • هال سیتی صفر - برنلی یک
  • لسترسیتی ۲ - ساوتهمتون صفر
  • نیوکاسل یک - وست بروم یک
  • استوک ۳ - تاتنهام صفر
  • کریستال پالاس یک - منچستریونایتد ۲