قهرمانی کشتی فرنگی آسیا؛ رامین طاهری مدال طلای ۷۱ کیلوگرم را کسب کرد

حق نشر عکس iawf
Image caption داود عابدین‌زاده کشتی‌گیر وزن هشتاد و پنج کیلوگرم ایران پس از کشتی مقابل حریف قراق به دلیل مصدومیت به بیمارستان انتقال پیدا کرد

در پایان روز اول مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی آسیا، رامین طاهری نماینده ایران در وزن ۷۱ کیلوگرم با شکست روسلان تساریف از قرقیزستان مدال طلای این وزن را کسب کرد.

کشتی گیران امروز در سه وزن ۵۹، ۷۱ و ۸۵ کیلوگرم در مسابقات قهرمانی کشتی فرنگی قهرمانی آسیا در قطر به روی تشک رفتند.

رامین طاهری نماینده ایران در وزن ۷۱ کیلوگرم در دور اول ۸ بر صفر کشتی‌گیری از هند را شکست داد، او در دور دوم این وزن عظمت دامبیروف از قراقستان درا ۱۰ بر ۶ مغلوب کرد و به نیمه نهایی صعود کرد.

نماینده ایران در وزن ۷۱ کیلوگرم در مرحله نیمه نهایی این وزن در مقابل رودینگ ژانگ از چین قرار گرفت و این کشتی را با نتیجه ۷ بر ۲ برد و به فینال این وزن راه پیدا کرد.

داود عابدین زاده کشتی‌گیر وزن ۸۵ کیلوگرم ایران در دور نخست با نتیجه حریفی از را به راحتی مغلوب کرد و در دور دوم فی پنگ از چین را ۵ بر صفر از پیش رو برداشت.

او در مرحله نیمه نهایی وزن ۸۵ کیلوگرم مقابل رستم آساکولوف از ازبکستان قرار گرفت و در حالی که تا ۶ بر ۴ از حریف خود پیش بود، ضربه فنی شد.

عابدین زاده در انتهای این مسابقه به دلیل پارگی عضله کشاله ران به بیمارستان انتقال پیدا کرد و به همین دلیل شانس حضور در کشتی رده‌بندی حضور را از دست داد و در نهایت به مقام پنجم دست پیدا کرد.

محسن حاجی پور کشتی‌گیر ایران در وزن ۵۹ کیلوگرم با شکست در دور حریف مقابل حریف قزاق از دور رقابت‌ها کنار رفت.

مسابقات پنج وزن دوم دوم و فینال سه وزن و رده‌بندی سه وزن ۵۹، ۷۱ و ۸۵ کیلوگرم روز یکشنبه برگزار خواهد شد.