رکورد سریع‌ترین هت‌تریک لیگ برتر انگلستان شکسته شد

حق نشر عکس Reuters
Image caption سادیو مانه ۲۳ ساله و اهل سنگال است

سادیو مانه، بازیکن تیم ساوتهمپتون انگلستان توانست رکورد سریع‌ترین "هت تریک" (سه گل در یک بازی) در تاریخ لیگ برتر فوتبال انگلستان را به خود اختصاص دهد.

این فوتبالیست سنگالی ۲۳ ساله روز شنبه (۱۶ مه) توانست طی ۲ دقیقه و ۵۶ ثانیه سه بار دروازه تیم استون ویلا را باز کند.

ساوتهمپتون در مجموع توانست حریفش را ۱-۶ شکست دهد.

پیش از این رکورد سریع‌ترین هت تریک لیگ برتر انگلستان در اختیار رابی فاولر، مهاجم پیشین تیم لیورپول بود که در سال ۱۹۹۴ روی داد و در حالی که رابی فاولر تنها ۱۹ سال سن داشت توانست در ۴ دقیقه و ۳۲ ثانیه سه بار دروازه آرسنال را باز کند.

ساوتهمپتون با این برد ۶۰ امتیازی شد و در رتبه هفتم جدول قرار گرفت.

در سایر بازی های لیگ برتر، لستر سیتی در خانه ساندرلند با این تیم صفر-صفر مساوی کرد، تا خیالش از ماندن در لیگ برتر راحت شود.

برنلی با استوک سیتی نیز به تساوی بدون گل رسیدند.

تاتنهام نیز در خانه توانست هال‌سیتی را ببرد تا در یک قدمی لیورپول بماند و امیدهایش برای رسیدن به لیگ اروپا پر رنگ‌تر شود.

کوئینز پارک رنجرز که سقوط‌ش پیش از این قطعی شده بود در خانه، تیم بحران زده نیوکاسل را ۱-۲ شکست داد و وستهم نیز در خانه دو بر یک از اورتون شکست خورد.

در آخرین بازی هم لیورپول که کاپیتان محبوبش، استیون جرارد، آخرین مسابقه خود در کسوت کاپیتانی قرمز‌پوشان را تجربه می‌کرد در برابر کریستال‌پالاس ۳ بر یک شکست خورد تا استیون جرارد با خاطره‌ای ناخوشایند از ورزشگاه آنفیلد خداحافظی کند.