لوییس همیلتون گرندپری موناکو را از جایگاه اول آغاز خواهد کرد

حق نشر عکس Getty

لوییس همیلتون با کسب بهترین زمان برای اولین بار در مرحله زمان گیری گرندپری موناکو، این مسابقه را از جایگاه اول آغاز خواهد کرد.

قهرمان فصل گذشته فرمول یک با اختلاف زمانی ۰.۳۴۲ ثانیه نسبت به هم‌تیمی خود نیکو روزبرگ موفق شد در جایگاه اول زمان‌گیری قرار گیرد.

سباستین فتل از تیم فراری از جایگاه سوم و دنیل ریکاردو از ردبول از جایگاه چهارم گرندپری موناکو را آغاز خواهند کرد.

همیلتون از کسب جایگاه اول گرندپری موناکو بسیار خوشحال بود چرا که نیکوروزبرگ در دو سال گذشته او را در این پیست شکست داده بود.

لوییس همیلتون فردا در حالی گرندی پری موناکو را آغاز خواهد کرد که در مسابقه قبلی این فصل فرمول یک در اسپانیا از هم‌تیمی خود شکست خورد.

تا پیش از مسابقه فردا همیلتون با ۲۰ امتیاز اختلاف نسبت به نیکو روزبرگ در صدر جدول رده بندی مسابقات فرمول یک قرار دارد و سباستین فتل با ۳۱ امتیاز کمتر از همیلتون در رده سوم قرار گرفته است.

او پس از بهترین زمان در مرحله زمان‌گیری گرندپری موناکو گفت: "زمان خیلی خیلی زیادی طول کشید که بتوانم از بهترین زمان را در این پیست به دست بیاورم؛ به همین دلیل نمی‌توانم بگویم که چقدر خوشحالم."

لوییس همیلتون با اشاره به سختی رانندگی در پیست موناکو گفته است: "خیلی مشکل است که درباره سختی رانندگی این پیست صحبت کنم، نکته مهم در این پیست یافتن ریتم و بهتر کردن آن است، درست مثل بالا رفتن از یک نردبان که اگر شما برای لحظه‌ای پایتان بلغزد خیلی سخت است که دوباره بتوانید به بالارفتن ادامه دهید."

کسب بهترین زمان در پیست موناکو به دلیل شکل پر پیچ و خم آن که سبقت را برای رانندگان بسیار دشوار می‌کند، بسیار مهم است.