کارلو آنچلوتی از رئال مادرید اخراج شد

حق نشر عکس Reuters

کارلو آنچلوتی مربی ایتالیایی، پس از دو فصل هدایت رئال مادرید از سرمربیگری این باشگاه اسپانیایی اخراج شد.

رئال مادرید همراه با این مربی ۵۵ ساله علاوه بر قهرمانی در جام حذفی اسپانیا، با شکست آتلتیکومادرید در فینال سال گذشته لیگ قهرمانان اروپا برای دهمین بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد.

اما آنچلوتی امسال فصل موفقی در رئال مادرید نداشت، این تیم با شکست مقابل یونتووس در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا از این رقابت‌ها کنار رفت و در رقابت‌های داخلی فوتبال اسپانیا بارسلونا رقیب دیرینه این تیم قهرمان لالیگا شد.

فلورتینو پرز رئیس باشگاه رئال مادرید در کنفراس خبری با اعلام خبر برکناری آنچلوتی تاکید کرد که اخراج این مربی "کار راحتی" نبوده است و مربی بعدی باشگاه رئال مادرید "هفته آینده" انتخاب خواهد شد.

رئیس باشگاه رئال مادرید گفته است:"آنچلوتی چه کار اشتباهی انجام داد؟ نمی‌دانم. توقع ما در اینجا در رئال مادرید بسیار بالاست. میزان علاقه من به کارلو به اندازه علاقه بازیکنان و هواداران به اوست."

رافائل بنیتز سرمربی ناپولی یکی از نامزدهای اصلی جانشینی کارلو آنچلوتی در پایان فصل رقابت‌های سری آ ایتالیا است.

کارلو آنچلوتی با قهرمانی در فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا سومین قهرمانی را در این رقابت‌ها کسب کرد، این مربی ایتالیایی پس از این موفق شده بود به همراه آث میلان در سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۷ قهرمان این مسابقات شود.

آنچلوتی در تابستان ۲۰۱۳ از پاری سن ژرمن به رئال مادرید پیوست ولی نتوانست در دوسال گذشته عنوان قهرمانی لالیگا را به دست بیاورد.