رافائل بنیتز با قراردادی سه ساله سرمربی رئال مادرید شد

حق نشر عکس Reuters

رافائل بنیتز، مربی سابق تیم ناپولی ایتالیا با امضای قراردادی سه ساله بعنوان سرمربی جدید رئال مادرید معرفی شد.

بنیتز در مراسم معرفی بعنوان سرمربی جدید رئال مادرید با حضور فلورنتینو پرز، رئیس این باشگاه، وعده "فوتبال زیبا" همراه با کسب "عنواین قهرمانی" را به هواداران این تیم داد.

او در حالی که از بازگشت به رئال مادرید احساساتی شده بود گفت:" مادرید خانه من است، من از بازگشت به اینجا بسیار دگرگون شدم و حرف زدن در این شرایط سخت‌ترین کار است، امیدوارم که بتوانیم عناوین قهرمانی زیادی را کسب کنیم."

مربی ۵۵ ساله اسپانیایی روز یکشنبه پس از دو سال حضور در ناپولی با شکست ۴ بر ۲ مقابل لاتزیو در آخرین مسابقه این فصل سری آ از ناپولی جدا شد.

بنیتز که در مادرید به دنیا آمده، جای کارلو آنچلوتی را در این تیم خواهد گرفت، آنچلوتی یک سال پس از قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا هفته گذشته از رئال مادرید اخراج شد.

سرمربی جدید رئال مادرید در مورد خرید بازیکن جدید برای این تیم گفت: "امروز زمان صحبت درباره وضعیت قرارداد و یا بازیکنی خاص نیست، من تیم بی نظیری دارم که می‌خواهم از آن لذت ببرم."

مربی سابق لیورپول سابقه درخشانی در فوتبال اروپا دارد؛ او در سال ۲۰۰۵ همراه با لیورپول قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد، با والنسیا در سال ۲۰۰۴ جام یوفا را به دست آورد و دو سال پیش زمانی که مربی موقت چلسی بود قهرمان لیگ اروپا شد.

بنیتز دوران مربیگری خود را در تیم جوانان رئال مادرید آغاز کرد اما پس از قهرمانی همراه با والنسیا در لالیگا نامش بر سر زبان‌ها افتاد.

او همراه با والنسیا دو بار قهرمان لالیگا شد و پس از دو فصل موفق به لیورپول رفت و هدایت این تیم را برعهده گرفت. بنیتز در لیورپول علاوه بر کسب قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، جام حذفی انگلستان و سوپر جام یوفا را هم به دست آورد.

پس از شش سال حضور در لیورپول این مربی اسپانیایی در فصل ۲۰۱۱-۲۰۱۰ به اینترمیلان رفت ولی تنها پس از سه ماه از این تیم اخراج شد.

اما بنیتز پس از ناکامی در اینترمیلان در فصل ۱۳-۲۰۱۲ به عنوان مربی موقت به چلسی رفت و همراه این تیم قهرمان لیگ اروپا شد.

رافائل بنیتز در دوره دو ساله حضور در ناپولی تنها یک جام حذفی همراه با این تیم کسب کرد، ولی در فصل دوم هم با شکست مقابل لاتزیو به مقام پنجم سری آ رسید.