توقف ایران در اولین مسابقه مقدماتی جام جهانی روسیه مقابل ترکمنستان

حق نشر عکس FFIRI
Image caption تیم ملی ایران با ترکیبی متفاوت و بازیکنانی جوان در اولین بازی خود در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی روسیه مقابل ترکمنستان قرار گرفت

تیم ملی فوتبال ایران در اولین مسابقه خود در مرحله دوم مقدماتی جام جهانی روسیه، ۱-۱ مقابل ترکمنستان متوقف شد.

بازیکنان جوان کارلوس کی‌روش که پیش از این در بازی دوستانه تیم ملی ایران مقابل ازبکستان عملکرد خوبی داشتند، از ابتدا بازی امروز مقابل ترکمنستان در ترکیب تیم ملی قرار داشتند.

ایران در اولین مسابقه خود در راه جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه با ترکیب علیرضا حقیقی، پژمان منتظری، محمد حسین کنعانی زادگان، وریا غفوری، احسان حاج صفی، آندرانیک تیموریان، خسرو حیدری، مسعود شجاعی، وحید امیری، مهدی ترابی و سردار آزمون بازی را آغاز کرد.

محمد حسین کنعانی زادگان مدافع ۲۱ تیم ملی ایران در کنار پژمان منتظری زوج خط دفاعی ایران در بازی را تشکیل می‌دانند.

وحید امیری، سردار آزمون و مهدی ترابی که در اولین بازی ملی خود مقابل ازبکستان اولین گل ملی خود را به ثمر رساند، دیگر بازیکنان جوان تیم ملی مقابل ترکمنستان بودند.

تیم ملی ایران خیلی زود و در دقیقه ۴ بازی موفق شد دروازه ترکمنستان را روی حرکت سردار آزمون باز کند، مهاجم جوان تیم ملی پس از ورود به محوطه جریمه با یک ضربه دقیق تک گل ایران را به ثمر رساند.

ایران در بیشتر دقایق بازی توپ را در اختیار داشت ولی مهاجمان این تیم نتوانستند از موقعیت‌هایی که روی دروازه حریف بوجود آمد استفاده کنند.

کیفیت بد چمن ورزشگاه داش‌آغوز باعث شد بازیکنان تیم ملی نتوانند پاس سالمی بین یکدیگر رد و بدل کنند.

در نیمه اول سردار آزمون می‌توانست بار دیگر دروازه ترکمنستان را باز کند ولی ضربه این بازیکن به تیرک دروازه برخورد کرد.

بازیکنان ترکمنستان در ادامه بازی روی ضد حمله‌های سریع دروازه ایران چند موقعیت مناسب روی دروازه ایران ایجاد کردند ولی در باز کردن دروازه علیرضا حقیقی ناکام بودند.

در دقایق اضافه نیمه اول، روسلان مینگازوف روی یک ضد حمله و اشتباه مدافعان ایران گل تساوی را وارد دروازه ایران کرد تا نتیجه ۱-۱ مساوی شود.

کارلوس کی‌روش در آغاز نیمه دوم، امید ابراهیمی و مهدی طارمی را به جای مسعود شجاعی و مهدی ترابی به زمین فرستاد.

بازیکنان ایران همانند نیمه اول موقعیت‌های خوبی روی دروازه ترکمنستان ایجاد کردند ولی دفاع متراکم و بسته این تیم و همین‌طور واکنش‌های خوب دروازه‌بان این تیم مانع از باز شدن دروازه این تیم شدند.

رضا قوچان‌نژاد در دقیقه ۶۶ به جای وحید امیر امیری به زمین آمد تا ایران با سه مهاجم مقابل ترکمنستان بازی کند.

تلاش بازیکنان ایران در ادامه نیمه دوم برای زدن گل پیروزی نتیجه‌ای در بر نداشت و اولین بازی ایران در مقدماتی جام جهانی روسیه درنهایت با تساوی ۱-۱ به پایان رسید.

در دیگر بازی این گروه گوام دو بر یک هند را شکست داد و با کسب این پیروزی شش امتیازی شد و در صدر جدول گروه D قرار گرفت. پس از گوام، عمان با سه امتیاز و ایران با یک امتیاز در رده‌های دوم و سوم قرار دارند.

تاجیکستان هم در دومین بازی خود در این رقابت‌ها ۱-۱ با بنگلادش مساوی کرد، این تیم پیش از در اولین بازی خود در مقدماتی جام جهانی روسیه سه بر یک مقابل اردن شکست خورده بود، این تیم پس از دو بازی با یک امتیاز در رده پنجم گروه B قرار گرفته است.