مخالفان حضور زنان در استادیوم والیبال جلوی وزارت ورزش ایران تجمع کردند

حق نشر عکس FARS

عده‌ای از مخالفان حضور زنان و دختران تماشاچی در بازی‌های مردان در مقابل وزارت ورزش ایران، در تهران، تجمع کردند. ایرنا تعداد تجمع‌کنندگان را کمتر از ١٠٠ نفر گزارش کرده است.

مخالفان حضور زنان در استادیوم‌ها مقابل ساختمان وزارت ورزش نماز خواندند. آنها تابلوهایی با شعارهای "مرگ بر ضد ولایت فقیه" و "مرگ بر اسرائیل" در دست داشتند. همچنین در عکس‌هایی که از این تجمع منتشر شده پرچم‌هایی مشابه پرچم حزب‌الله لبنان دیده می‌شود.

ایرنا از قول تجمع‌کنندگان نوشته که آنان حضور زنان در استادیوم‌ها را "جواز منکر" خوانده‌اند. روزنامه شرق در توییتر خود نوشته که تجمع‌کنندگان خواهان برکناری شهیندخت مولاوردی، معاون امور زنان و خانواده حسن روحانی شده‌اند.

خانم مولاوردی پیشتر از مجوز حضور زنان در ورزشگاه‌ها خبر داده بود.

حضور زنان تماشاچی در بازی‌های مردان به جنجالی دامنه‌دار تبدیل شده و گروهی از تندروها هفته پیش تهدید کردند که حضور زنان در استادیوم‌ها با "مقابله خونین حزب‌الله" مواجه خواهد شد.

فرمانده پلیس ایران هم گفته است که جلوگیری از ورود زنان به استادیوم از "وظایف ذاتی" این نیرو است.

حق نشر عکس FARS

در روزهای اخیر اعلام شد که شمار محدودی از زنان ایرانی می‌توانند برای دیدن بازی‌های ایران و آمریکا بلیت بخرند، اما سایت فروش بلیت برای خریداران گزینه انتخاب جنسیت داشت و گزینه زنان فعال نبود.

سپس اعلام شد که زنان تماشاچی از طرف فدراسیون والیبال ایران انتخاب شده‌اند. اما امروز ایسنا به نقل از منبعی در فدراسیون والیبال گزارش کرد که حضور کلیه زنان در بازی امروز "ممنوع" اعلام شده است.

ایران در ادامه مرحله گروهی لیگ جهانی والیبال ۶ بازی خانگی دارد.

ایران به خاطر ممانعت از حضور زنان در بازی‌های مردان میزبانی مسابقات جهانی والیبال نوجوانان را از دست داد.

حق نشر عکس non
حق نشر عکس non