محرومیت نیمار به دلیل درگیری در پایان مسابقه

حق نشر عکس Reuters
Image caption نیمار در پایان بازی برزیل و کلمبیا توپ را به پشت بازیکن تیم حریف کوبید

کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی، نیمار ستاره تیم ملی برزیل را به دلیل درگیری در پایان بازی مقابل کلمبیا در رقابت‌های کوپا آمریکا، چهار بازی محروم کرد. به این ترتیب این بازیکن سایر مسابقات این رقابت‌ها را از دست خواهد داد.

پس از شکست یک بر صفر برزیل در مقابل کلمبیا در مرحله گروهی، این بازیکن ۲۳ ساله و مهاجم تیم بارسلونا با بازیکنان کلمبیا درگیر شد و همین باعث شد که داور بازی به او کارت قرمز نشان دهد.

در ابتدا قرار بود این بازیکن تنها یک بازی از همراهی تیم ملی برزیل محروم شود ولی کنفدارسیون فوتبال آمریکای جنوبی با بازبینی اتفاقات آخر بازی دو تیم، محرومیت این بازیکن را به چهار بازی افزایش داد.

نیمار پس از به صدا در آمدن سوت پایان بازی توپ را به سمت پابلو آرمرو بازیکن تیم ملی کلمبیا شوت کرد و در ادامه با سر ضربه‌ای را به بازیکنی که قصد داشت او آرام کند وارد کرد. برخی از رسانه‌های برزیل همچنین از درگیری او و داور بازی پیش از رفتن به سمت رختکن خبر داده‌اند.

کارلوس باکا بازیکن تیم ملی کلمبیا هم به دلیل هل دادن شدید نیمار دو بازی از همراهی تیم کلمبیا محروم شد.

نیمار در رقابت‌های جام جهانی برزیل پس از ضربه زانوی خوان زونیگا به ستون فقراتش در جریان بازی این تیم مقابل کلمبیا مصدوم شد و بقیه بازی‌های جام جهانی را از دست داد.

پیروزی پر گل تیم میزبان مقابل بولیوی

دیشب در ادامه رقابت‌های کوپا آمریکا (کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی) شیلی، میزبان مسابقات، با نتیجه ۵ بر صفر بولیوی را شکست داد. دو گل شیلی را چارلز آرانگوئز به ثمر رساند.

آرتور ویدال، هافبک یونتووس در این مسابقه یک نیمه برای شیلی بازی کرد. او سه روز پیش با اتومبیل خود تصادف شدیدی کرد و در پی آن پلیس شیلی او را به رانندگی تحت تاثیر مصرف الکل متهم کرد.

شیلی با این پیروزی هفت امتیازی شد و بعنوان تیم اول گروه A راهی مرحله بعدی شد، بولیوی هم با پیروزی اکوادور مقابل مکزیک پس از شیلی به‌ عنوان تیم دوم به مرحله حذفی این رقابت‌ها راه یافت.

امشب در ادامه مسابقات کوپا آمریکا، اروگوئه با پاراگوئه و آرژانتین با جامائیکا بازی خواهند کرد. تا پیش از بازی‌های امشب آرژانتین و پاراگوئه با ۴ امتیاز در رده‌های اول و دوم جدول قرار دارند و اروگوئه هم با سه امتیاز در رده سوم است.