لیگ جهانی والیبال؛ دومین پیروزی خانگی ایران مقابل آمریکا

حق نشر عکس Isna

تیم ملی ایران در چارچوب لیگ جهانی والیبال، برای دومین بار در تهران تیم ملی آمریکا را شکست داد.

ایران در ادامه هفته ششم این مسابقات مانند بازی پیشین خود مقابل آمریکا با نتیجه سه بر صفر پیروز شد.

در این مسابقه که بعد از ظهر روز یکشنبه در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد، تیم ایران با نتیجه سه بر صفر (۲۵-۲۰، ۲۵-۲۱، ۲۵-۲۰) میهمانش را شکست داد.

تیم ایران با ترکیب سعید معروف، محمد موسوی، شهرام محمودی، مجتبی میرزاجانپور، عادل غلامی، میلاد عبادی پور و مهدی مرندی وارد زمین شد.

با توجه به دو پیروزی مقابل آمریکا، شانس ایران برای صعود بسیار بالا رفت.

ایران با سه امتیازی که از این بازی به دست آورد، جمع امتیازات خود را به ۱۳ رساند، با این حال همچنان پس از آمریکا و لهستان در رده سوم گروه دوم قرار دارد.

آمریکا که در دو بازی خود در تهران امتیازی به دست نیاورد، همچنان با ۱۷ امتیاز در صدر جدول قرار دارد و لهستان با توجه به پیروزی ۳-۲ مقابل روسیه یک امتیاز از دست داد و با ۱۶ امتیاز در رده دوم جا گرفت.

در هفته هفتم این رقابت‌ها، ایران روز جمعه ۲۶ و یکشنبه ۲۸ ژوئن (۵ و ۷ تیر) در تهران میزبان لهستان خواهد بود.

مسابقه‌ای باز هم بدون تماشاگران زن

دیدار ایران و آمریکا مانند بازی پیشین این دو تیم باز هم بدون حضور تماشاگران زن برگزار شد.

ممنوعیت حضور زنان تماشاچی در بازی‌های مردان در ایران جنجال‌برانگیز شده است.

چند روز پیش عده‌ای از مخالفان حضور زنان و دختران تماشاچی در بازی‌های مردان در مقابل وزارت ورزش ایران، در تهران، تجمع کردند. پیش از آن برخی مخالفان حضور زنان تهدید کرده بودند که حضور زنان در استادیوم‌ها با "مقابله خونین حزب‌الله" مواجه خواهد شد.

به دنبال این اعتراض‌ها با وجود اینکه پیشتر اعلام شده بود تعداد محدودی تماشاچی زن می‌توانند برای دیدن بازی ایران و آمریکا بروند، رفتن زنان به استادیوم ممنوع اعلام شد.