آرژانتین در ضربات پنالتی کلمبیا را برد و به نیمه نهایی کوپا آمریکا راه یافت

حق نشر عکس AFP
Image caption آرژانتین با پنالتی کارلوس توز به نیمه نهایی جام ملت‌های آمریکای جنوبی صعود کرد

آرژانتین با پیروزی ۵ بر ۴ مقابل کلمبیا در ضربات پنالتی، به نیمه نهایی کوپا آمریکا راه پیدا کرد، این تیم باید در مرحله نیمه نهایی با برنده بازی برزیل و پاراگوئه بازی کند.

در جریان این مسابقه که آرژانتین در آن کاملا بازی را در اختیار خود داشت، لیونل مسی و سرجیو آگوئرو زوج گلزن خط حمله این تیم، بارها صاحب موقعیت‌های گلزنی شدند ولی داوید اوسپینا دروازه‌بان کلمبیا و باشگاه آرسنال با وکانش‌های عالی مانع از گلزنی این دو بازیکن شد.

پس از اتمام مسابقه با نتیجه بدون گل در وقت قانونی و دو وقت اضافه، بازی به ضربات پنالتی کشیده شد.

در حالی که دو تیمدر ضربات پنالتی 4-4 مساوی بودند، جیسون موریلو نتوانست پنالتی کلمبیا را گل کند اما در مقابل کارلوس توز پنالتی پنجم آرژانتین را تبدیل به گل کرد تا در نهایت این تیم ۵ بر ۴ کلمبیا را شکست دهد.

کارلوس توز در روزی که انتقالش از یونتووس به بوکاجونیورز، باشگاهی که این بازیکن فوتبال خود را از آنجا آغاز کرده بود، تایید شد در بیست دقیقه پایانی نیمه دوم به زمین آمد و در نهایت گل پیروزی آرژانتین را مقابل کلمبیا به ثمر رساند.

آرژانتین با وجود در اختیار داشتن لیونل مسی و سرجیو آگوئرو در خط حمله، تنها موفق به زدن سه گل در بازی‌های قبلی خود شده است.

حق نشر عکس Getty
Image caption داوید اوسپینا با واکنش‌های عالی مانع از گلزنی مهاجمان آرژانتین شد

کلمبیا در این مسابقه با دفاع بسته قصد داشت بازیکنان آرژانتین را خسته کند اما بازیکنان آرژانتین پس از عبور از مدافعان کلمبیا هم با مانعی به نام داوید اوسپینا دروازه‌بان مواجه شدند، دروازه‌بانی که حداقل سه موقعیت ایده‌آل را از بازیکنان آرژانتین گرفت.

در نیمه دوم کلمبیا فرصت‌های خوبی برای باز کردن دروازه آرژانتین داشت که سرخیو رومرو دروازه‌بان آرژانتین مانع از گلزنی مهاجمان این تیم شد.

برزیل و پاراگوئه در آخرین بازی مرحله یک چهارم نهایی امشب مقابل یکدیگر قرار خواهند گرفت و برنده این مسابقه باید آرژانتین در نیمه نهایی بازی کند.

پاراگوئه نایب قهرمان جام ملت‌های آمریکای جنوبی در سال ۲۰۱۱ ، در مرحله یک چهارم نهایی دوره قبل برزیل را در ضربات پنالتی شکست داد و به نیمه نهایی راه پیدا کرد.

به غیر از آرژانتین، دو تیم شیلی و پرو با پیروزی مقابل اروگوئه قهرمان دوره قبل و بولیوی موفق به حضور در نیمه نهایی این مسابقات در شیلی شدند.