شیلی با پیروزی مقابل پرو به فینال کوپا آمریکا رسید

حق نشر عکس Reuters
Image caption ادواردو وارگاس هر دو گل شیلی را در این بازی به ثمر رساند

تیم ملی فوتبال شیلی در نیمه نهایی رقابت‌های جام ملت‌های آمریکای جنوبی با پیروزی دو بر یک مقابل پرو ده نفره، به فینال راه پیدا کرد.

در اوایل بازی آرتور ویدال پس از درگیری با کارلوس زامبرونو می‌توانست با گرفتن کارت قرمز از زمین اخراج شود ولی داور تنها به یک تذکر به هافبک یونتووس اکتفا کرد.

اما در ادامه بازی کارلوس زامبرونو به خاطر لگدی که پس از دفع توپ، به پشت چارلز آرانگوز هافبک شیلی وارد کرد با دریافت کارت قرمز مستقیم از زمین اخراج شد تا پرو ۷۰ دقیقه را با یک بازیکن کمتر به بازی ادامه دهد.

اخراج مدافع پرو از سوی داور بازی حواشی مختلفی را در پی داشت، بازیکنان پرو معتقد بودند ویدال در اوایل بازی، به خاطر درگیری و وارد کردن ضربه به صورت کارلوس زامبرونو باید از زمین اخراج می‌شد.

بازیکنان پرو، همچنین معتقد بودند پس از ضربه آلکسی سانچز و برخورد توپ به تیرک دروازه این تیم، وارگاس در زمان ضربه زدن به توپ در آفساید قرار داشته است.

اما این دو تصمیم جنجالی داور، آخرین اتفاقات حاشیه‌ای این مسابقات نبوده؛ پیش از این، نیمار ستاره برزیل پس از درگیری با بازیکنان کلمبیا در انتهای بازی برزیل با این تیم، با محرومیت حضور در چهار مسابقه رو به رو شد و از ادامه حضور در رقابت‌ها بازماند.

حق نشر عکس AP
Image caption کارلوس زامبرونو مدافع پرو پس از دفع توپ ضربه‌ای به کمر هافبک شیلی وارد کرد و همین باعث شد داور با کارت قرمز مستقیم او را از بازی اخراج کند

در حادثه‌ای دیگر آرتور ویدال هافبک شیلی پس از تصادف در حالت مستی، از رانندگی محروم شد، اما این بازیکن علیرغم این اتفاق اجازه بازی به همراه تیم ملی شیلی را پیدا کرد.

اما در اتفاق عجیب دیگر گونزالو خارا هم تیمی ویدال در بازی شیلی مقابل اروگوئه در مرحله یک چهارم نهایی، با انگشت به پشت ادیسون کاوانی فشاری وارد کرد و به همین دلیل این بازیکن هم با محرومیت مواجه شد.

هر دو گل شیلی در این بازی را ادواردو وارگاس مهاجم سابق باشگاه کوئینز پارک رنجرز به ثمر رساند، این مهاجم در اواخر نیمه اول پس از برخورد ضربه الکسی سانچز به تیرک دروازه و در برگشت توپ را با یک بغل پا تبدیل به گل اول شیلی کرد.

پرو در ادامه بازی تلاش زیادی برای زدن گل مساوی کرد و یک ساعت پس از آغاز بازی، موفق شد نتیجه را ۱-۱ کند. گری مدل مدافع شیلی ارسال هافبک کناری از پرو را به اشتباه وارد دروازه خودی کرد تا پرو به بازی باز گردد.

ادواردو وارگاس بار دیگر روی اشتباه بازیکنان پرو موفق شد دروازه پرو و گل پیروزی این تیم را به ثمر برساند، این بازیکن با شوتی زیبا از بیرون محوطه جریمه نتیجه را ۲ بر یک کرد تا شیلی راهی فینال رقابت‌های جام ملت‌های آمریکای جنوبی شود.

در تاریخ ۹۹ ساله رقابت‌های کوپا آمریکا، شیلی هیچ گاه موفق به قهرمانی در رقابت‌های کوپا آمریکا نشده است اما با راهیابی به فینال در این دوره از مسابقات شانس خوبی برای قهرمانی دارد، این تیم در فینال با یکی از دو تیم پاراگوئه یا آرژانتین روبرو خواهد شد.