سرمایه‌گذاران آمریکایی-قطری قصد خرید بخشی از سهام مسابقات فرمول یک را دارند

حق نشر عکس AP

استفان راس مالک باشگاه فوتبال آمریکایی میامی دولفینز با حمایت سرمایه‌گذارانی از قطر قصد دارد بخشی از سهام گروه فرمول یک که مالکیت تجاری و حق پخش این مسابقات را برعهده دارد، را خریداری کند.

شرکت آر اس ای مونچرز متعلق به استفان راس با حمایت سرمایه‌گذاران قطری در نظر دارند 35 درصد از سهام شرکت فرمول یک را در اختیار شرکت سی وی سی کپیتال پارتنر است را خریداری کند.

ممکن است ارزش این بیش از معامله 8 میلیارد دلار باشد و به حضور هر چه بیشتر رقابت‌های فرمول یک در آمریکا کمک خواهد کرد البته هنوز به طور دقیق مشخص نیست که شرکت سی وی سی مایل به فروش سهام فرمول یک باشد.

بر اساس یافته‌های بی بی سی گفتگوهای هنوز در مراحل اولیه قرار دارد و شرکت آمریکایی تنها یکی از متقاضیان خرید سهام شرکت فرمول یک هستند.

این درخواست خرید برای بخشی از سهام فرمول یک در حالی ارایه می‌شود که کاهش تماشاگران تلویزیونی، تغییر قوانین مسابقات و افزایش هزینه‌ها باعث شده برخی از تیم‌ها در یافتن حامی مالی با مشکلات جدی مواجه شوند.

شرکت آر اس ای که توسط استفان راس میلیاردر آمریکایی که ثروت خود را از طریق فروش املاک به دست آورده، در حال مذاکره با دیوید بکهام برای تشکیل تیمی در میامی برای حضور در لیگ فوتبال آمریکا است.

در تقویم سالانه مسابقات فرمول یک در حال حاضر تنها یک مسابقه در آمریکا و آن هم در تگزاس برگزار می‌شود.

اما در صورت حمایت سرمایه‌دار مناسب سرمایه‌داری آمریکایی ممکن است فرمول یک، شانس بیشتری برای رشد در این کشور داشته باشد.

شرکت سی وی سی برای یک دهه بزرگترین سهام‌دار فرمول یک بود ولی در چند سال گذشته بخشی از سهام خود را از دست داد.