منچستریونایتد با بایرن مونیخ بر سر انتقال شواین‌اشتایگر به توافق رسید

حق نشر عکس Getty
Image caption باستین شواین‌اشتایگر نزدیک به هفده سال در باشگاه بایرن مونیخ بازی کرده است

باشگاه منچستریونایتد برای انتقال باستین شواین‌اشتایگر هافبک ملی‌پوش تیم بایرن مونیخ با این تیم به توافق رسید.

گفته می‌شود این بازیکن ۳۰ ساله به باشگاه بایرن مونیخ اعلام کرده بود که قرارداد خود را با این باشگاه که در سال ۲۰۱۶ به پایان می‌رسید، تمدید نخواهد کرد.

کارل هانس رومینیگه، رئیس باشگاه بایرن مونیخ، در مورد شواین اشتایگر گفته است: "ما با باشگاه منچستریونایتد بر سر انتقال شواین اشتایگر به توافق رسیدیم."

شواین‌اشتایگر از سال ۲۰۰۲ که برای اولین بار برای بایرن مونیخ به میدان رفت، ۵۳۶ بازی برای این باشگاه انجام داده است.

رئیس باشگاه بایرن با ابراز نارحتی از جدایی این بازیکن گفت: "این تصمیم برای باشگاه تاسف آور است چرا که باستین جایگاه ویژه‌ای در بایرن مونیخ دارد. او موفقیت‌های متفاوتی را در دوران بازی خود کسب کرده و حالا در آخر دوران فوتبال خود به دنبال چالشی جدید است."

آقای رومینگه با اشاره به این موضوع که باشگاه بایرن مونیخ تلاش زیادی برای حفظ شواین‌اشتایگر کرده، گفت:" ما سعی کردیم تا او را برای ماندن در بایرن مونیخ قانع کنیم اما از سوی دیگر متوجه این موضوع بودیم که بازیکنی با ۱۷ ساله سابقه حضور در بایرن همچنان خواهان کسب تجربه جدید است."

شواین اشتایگر یکی از بازیکنان اصلی فهرست خرید منچستریونایتد برای فصل جدید بود، این تیم همچنین خواهان جذب سرجیو راموس مدافع تیم رئال مادرید هم هست.

وب سایت باشگاه منچستریونایتد در مورد پیوستن هافبک تیم ملی آلمان به این تیم اطلاعیه کوتاهی منتشر کرده، که در آن آمده است:

" منچستریونایتد با شادمانی، توافق این باشگاه با بایرن مونیخ را بر سر انتقال باستین شواین‌اشتایگر اعلام می‌کند، انتقال نهایی این بازیکن منوط به انجام معاینات پزشکی و توافق دو طرفه با بازیکن خواهد بود."

لویی فان خال در زمانی که هدایت بایرن مونیخ را در بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ بر عهده داشت، مربی شواین اشتایگر در بایرن بود.

هافبک تیم ملی آلمان به این تیم در جام جهانی برزیل قهرمان شد، این بازیکن یک قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، هشت قهرمانی در بوندس لیگا و هفت قهرمانی در جام حذفی آلمان را به همراه بایرن مونیخ در کارنامه خود دارد.

منچستریونایتد به غیر از شواین اشتایگر تنها ممفیس دپای را در ازای ۳۲ میلیون پوند از پی اس وی آیندهوون به خدمت گرفته است.

ماتئو دارمیان، مدافع ایتالیایی تورینو، دیگر خرید تابستانی لویی فان خال در تابستان است، او پیش از نهایی شدن انتقالش به منچستریونایتد، برای انجام آزمایشات پزشکی به منچستر سفر کرده است.